کد خبر: 389876 A

بیگی در نشست علنی:

ایلنا: کاندیدای حقوقدان شورای نگهبان گفت: تلاش می‌کنم در جهت اعتلای شورای نگهبان همه فعالیت‌ها، انتخاب‌ها و تصمیماتم براساس قانون و تکیه بر مبانی علمی باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، احمد بیگی حبیب‌آبادی از سوی رئیس قوه قضاییه به عنوان کاندیدای عضویت حقوق‌دان شورای نگهبان به مجلس معرفی شده بود، در جریان نشست علنی امروز مجلس، گفت: در ابتدا از رئیس قوه قضائیه به لحاظ حسن اعتماد به اینجانب و سایر عزیزان معرفی شده تشکر می‌کنم، حال که توفیق الهی شامل اینجانب شد و زمینه فراهم شد که از سوی قوه قضائیه برای فعالیت در سنگر شورای نگهبان معرفی شوم، لازم است سوابق و برنامه‌های خود را به سمع حاضران برسانم. 

نامزد حقوقدان شورای نگهبان گفت: پس از انقلاب فرهنگی در محضر علمای فقهی دروس مرتبط را فرا گرفته و در ادامه وارد دانشگاه علوم قضائی شدم و در سال ۸۰ مدرک دکتری خود را در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کردم، همچنین قریب به ۳۰ سال در سمت‌های حقوقی و کیفری فعالیت داشته‌ام و اکنون به عنوان مشاور حقوقی قوه قضائیه در نگارش پیش‌نویس دستور‌ها و آئین‌نامه‌ها و مسائل مرتبط دیگر خدمت رسانی می‌کنم. 

او ادامه داد: همزمان با کار قضائی به تدریس در دانشگاه و قوه قضائیه برای آموزش کارآموزان و تالیفات مختلف فعال هستم، این در حالی است که از حضور در جبهه و بسیج غافل نبوده و افتخار بسیجی و جانباز بودن را نیز دارم. 

حبیب آبادی با اشاره به نقش کلیدی شورای نگهبان در حفظ مقررات نظام کشور به برنامه‌های خود برای اعتلای شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنم همه فعالیت‌ها، انتخاب‌ها و تصمیماتم براساس قانون و تکیه بر مبانی علمی باشد. همچنین امیدوارم نقش موثری در تنقیح و بررسی قوانین جهت دفاع از حقوق ملت ایفا کنم. 

او ادامه داد: تلاش می‌کنم از کلام دلسوزان نمایندگان مجلس در راستای منافع ملت بهره‌مند شوم و با رعایت ارزش‌های نظام، احکام اسلام، در چارچوب اصلی دولت ورزی و در عین حال بی‌طرفی و حفظ استقلال فعالیت داشته باشم و این موارد را در دستورکار خود قرار دهم. 

حبیب آبادی افزود: با توجه به تجربه طولانی فعالیت در قوه قضائیه در صورت یافتن افتخار خدمت در شورای نگهبان به یقین تلاش می‌کنم در راستای اهداف امام (ره) از این تجربیات خود بهره‌مند شوم و با حفظ روحیه انقلابی مورد تاکید حضرت آقا قدم‌های موثری در تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران بردارم. 

حبیب‌آبادی با اشاره به بخشی از وصیت نامه امام خمینی در رابطه با وظایف شورای نگهبان، گفت: به شورای نگهبان توصیه می‌کنم در نسل حاضر و آینده با کمال دقت وظیفه اسلامی و ملی خود را ایفا و از هیچ قدرتی تاثیر نگیرند و از قوانین مخالف با شرع مطهر و قانون اساسی بدون هیچ ملاحظه‌ای جلوگیری کنند و با ملاحظه ضروریات کشور که گاهی به احکام ثانویه و گاهی به نظر ولایت فقیه نیاز دارد، توجه داشته باشند.

نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر