کد خبر: 389914 A

سخنگوی دفتر خارجی بریتانیا:

ایلنا: نشست عصر روز سه‌شنبه بین بانک مرکزی ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا و بانک‌های بین‌المللی در لندن به تعویق افتاد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سخنگوی دولت بریتانیا ساعاتی بعد از اعلام خبر برگزاری نشست بین نمایندگان بانک مرکزی ایران وزارت خزانه‌داری آمریکا و بانک‌های بین‌المللی توسط فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که این نشست به تعویق افتاده و قرار است در تاریخ دیگری برگزار شود. 

او اطلاعاتی در خصوص دلیل این تعویق و تاریخ برگزاری آن را در آینده ارائه نداد اما گفت: بریتانیا از بانک‌هایش خواسته حمایت لازم از شرکت‌های انگلیسی که درایران مشغول به کار هستند، به عمل آورد. 

 فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا روز گذشته در پارلمان این کشور گفته بود قرار است امروز بعد از ظهر نشستی در کاخ لنکس‌تر بین بانک مرکزی ایران وزارت خزانه داری آمریکا و بانک‌های بین‌المللی مستقر در لندن در تلاشی برای ایجاد پیشرفت در توافق هسته‌ای برگزار شود تا مردم ایران بتوانند از توافق سرنوشت سازی که سال گذشته به ثمر نشست بهره‌مند شوند. 

پیش‌تر نیز جان کری وزیر خارجه آمریکا در ماه مه به بانک‌های بزرگ اروپایی اعلام کرده بود برای از سر گیری تجارت با ایران جای نگرانی وجود ندارد تا زمانی که آن‌ها بررسی‌های لازم را دربارهٔ شرکای تجاری انجام دهند.

فیلیپ هاموند روابط ایران و انگلستان سخنگوی دولت بریتانیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر