کد خبر: 389955 A

قاضی‌زاده هاشمی در صحن علنی:

ایلنا: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جریان نشست علنی امروز به ارائه گزارشی درباره طرح‌ها و لوایح ارائه شده ازسوی دولت و نمایندگان و همچنین تعدادی از طرح‌ها و لوایح اعاده شده ازسوی شورای نگهبان پرداخت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جریان نشست علنی امروز مجلس با اشاره به تذکر روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس خطاب به هیات‌رئیس، با استناد به مواد ۱۳۱، ۱۴۲، ۱۴۴ و قانون تنقیح قوانین کشور گزارشی از وضعیت طرح‌ها و لوایح ارائه داد و گفت: از ابتدای مجلس دهم، ۱۶۲ طرح و لایحه واصل شده که پس از ارجاع این طرح‌ها و لوایح ازسوی هیات‌رئیسه و معاونت قوانین مجلس، اقداماتی صورت پذیرفته است.

او توضیح داد: ۳۶ فقره از طرح‌ها و لوایح که ازسوی شورای نگهبان اعاده شده بود، چاپ و توزیع شد و به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع شدند و ۸۲ فقره از طرح‌ها و لوایح مورد درخواست دولت و نمایندگان اعلام وصول شد که تعدادی از این ۸۲ فقره، چاپ و توزیع و به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع گردید و باقی این طرح‌ها و لوایح نیز اوائل هفته آینده چاپ و توزیع می‌شوند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز هم از ۴۴ فقره طرح و لایحه‌ای که جهت اعلام وصول آماده شده بودند، ۳۶ فقره اعلام وصول شدند و با این حساب، عملاً در فرآیند بررسی و اعلام وصول، هیچ طرح و لایحه‌ای باقی نمانده است.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان با اشاره به این‌که در تذکر یکی از نمایندگان اعلام شده بود تعدادی از طرح‌ها و لوایح در دفتر معاونت قوانین باقی مانده‌اند، گفت: این گفته درست نیست و هیچ طرح و لایحه‌ای که اعلام وصول یا تعیین‌تکلیف نشده باشد، باقی نمانده است.

نشست علنی مجلس امیرحسین قاضی زاده هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر