کد خبر: 390037 A

در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛

ایلنا: هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌ جمهور، به منظور ساماندهی وضعیت حقوق و مزایا در سطح کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی به بررسی مصوبات جدید شورای حقوق و دستمزد پرداخت.

به گزارش ایلنا، سپس لایحه موافقتنامه پاریس به تصویب اعضای دولت رسید. این موافقتنامه که در قالب کنوانسیون تغییر اقلیم تنظیم شده، حاوی یک برنامه جهانی برای مقابله با روند تغییرات آب و هوا، نگهداری افزایش میانگین دمای جهان به زیر ۲ سانتیگراد و افزایش توانایی جوامع به انطباق و سازگاری با عوارض نامطلوب تغییر اقلیم می‌باشد.

لازم به ذکر است تاکنون ۱۷۸ کشور جهان به جمع امضاء کنندگان این موافقتنامه پیوسته‌اند.

در ادامه این جلسه، روحانی با تقدیر از خدمات سرکار خانم امین‌زاده و آرزوی موفقیت و مسئولیت جدید، اظهار داشت: حقوق شهروندی از برنامه‌های رییس‌ جمهور و سیاست‌های مهم دولت بوده که از ابتدا با علاقه‌مندی و باور ایشان پیگیری شده است و برای تبیین و تشریح آن در سطح دستگاه‌های اجرایی و نهادهای آموزشی نیازمند یک دستیار اجرایی بود و این مسئولیت به ایشان واگذار شد تا با فرصت بیشتر در جهت آشنایی هر چه بیشتر مردم با حقوقشان اقدام کنند. آشنایی مردم با حقوقشان موجب عزتمندی بیشتر آنان و هم کاستن از تبلیغات بی‌اساس خواهد بود.

رییس‌ جمهور با اعلام انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری به عنوان معاون حقوقی، تصریح کرد که با حضور ایشان روح تازه‌ای در این قسمت ایجاد شده و لوایح مهمی که در زمینه شفافیت و تصمیم‌گیری ذی‌نفعان در دستور است، تهیه و ارایه شود.

روحانی همچنین حسینعلی امیری را با توجه به تجربیات وی در شورای نگهبان و تعامل با مجلس شورای اسلامی گزینه مناسبی برای توسعه تعاملات دولت با مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام دانست و کلیه معاونان امور مجلس دستگاه‌های اجرایی را به هماهنگی با ایشان توصیه نمود.

جلسه هیات دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر