کد خبر: 390158 A

ایلنا: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، به مناسبت ۸ شوال، سالروز تخریب بقاع متبرکه بقیع در سال ۱۳۴۴. ق توسط وهابیون، گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در این باره را بازنشر کرد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای، آیت الله خامنه‌ای در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ با اشاره به مساله تخریب مزار جناب حجربن عدی، صحابی بزرگوار پیامبر اسلام (ص)، مسببان این امر را کسانی دانستند که گذشتگانشان قبور ائمه (ع) را در بقیع ویران کردند و فرمودند: «آن روز که در دنیای اسلام، از شبه قاره هند گرفته تا آفریقا، علیه این‌ها قیام کردند، اگر این‌ها جرأت می‌کردند، قبر مطهر پیغمبر را هم ویران می‌کردند، با خاک یکسان می‌کردند.»

در ادامه این مطلب که در پایگاه اطلاع رسانی www. khamemei. ir منتشر شده، آمده است: تلخی دیگری (۱) که وجود دارد، این است که در میان مجموعهٔ مسلمانان و امت اسلامی کسانی پیدا شوند که با افکار پلید و متحجر و عقب مانده و خرافی خود، تجلیل از بزرگان و برجستگان و چهره‌های نورانی صدر اسلام را شرک بدانند، کفر بدانند؛ واقعاً این مصیبتی است. این‌ها‌‌ همان کسانی هستند که گذشتگانشان قبور ائمه (علیهم السّلام) را در بقیع ویران کردند. آن روز که در دنیای اسلام، از شبه قارهٔ هند گرفته تا آفریقا، علیه این‌ها قیام کردند، اگر این‌ها جرأت می‌کردند، قبر مطهر پیغمبر را هم ویران می‌کردند، با خاک یکسان می‌کردند. ببینید چه فکر باطلی، چه روحیهٔ پلیدی، چه انسانهای بداندیشی، احترام به بزرگان را اینجوری بخواهند نقض کنند و هتک کنند و این را جزو وظائف دینی بشمرند! در آن وقتی که این‌ها بقیع را ویران کردند، این را بدانید؛ سرتاسر دنیای اسلام علیه این‌ها اعتراض کرد. عرض کردم؛ از شرق جغرافیای اسلام -از هند- تا غرب جغرافیای اسلام، علیه این‌ها بسیج شدند.

این‌ها به عنوان اینکه این کار‌ها پرستش است، این اقدامهای خبیث را می‌کنند! رفتن سر قبر یک انسانی و طلب رحمت کردن برای او از خدای متعال، و طلب رحمت کردن برای خود در آن فضای معنوی و روحانی، شرک است؟ شرک این است که انسان بشود ابزار دست سیاستهای اینتلیجنس انگلیس و سی. آی.‌ای آمریکا و با این اعمال، دل مسلمانان را غمدار کند، آزرده کند. این‌ها اطاعت و عبودیت و خاکساری در مقابل طواغیت زنده را شرک نمی‌دانند، احترام به بزرگان را شرک می‌دانند! خود این، یک مصیبتی است. جریان تکفیریِ خبیث که امروز در دنیای اسلام به برکت برخی از منابع مادی، متأسفانه پول و امکانات هم در اختیار دارند، یکی از مصائب اسلام است.

۱) در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲، گروه موسوم به «ارتش آزاد سوریه» از مخالفین مسلح حاضر در جنگ‌ها و درگیری‌های سوریه اعلام نمود: مقبرهٔ حجربن عدی به نماد شرک به خدا تبدیل شده بود و به همین علت افراد مسلح وابسته به ارتش آزاد آن را ویران کرده‌اند.

رهبر انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر