کد خبر: 390193 A

روحانی در دیدار با خانواده شهید سعید سیاح طاهری:

ایلنا: رییس جمهور در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم اهل بیت (ع) سردار حاج سعید سیاح طاهری، با تجلیل از شهدای مدافع حرم تاکید کرد: کسانی که عمر خود را برای جهاد در راه خدا سپری کرده‌اند، مدافعان مرزهای ایمان هستند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه با حضور در منزل شهید حاج سیاح طاهری ضمن دیدار صمیمی با خانواده این شهید والامقام، گفت: خداوند به اندازه صبوری و دلتنگی‌های خانواده شهدا برای عزیزانشان، به آنان اجر و پاداش می‌دهد.

رییس جمهور با تجلیل از مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان، خاطرنشان کرد: مدافعان حرم و کسانی که در برابر گروههای تکفیری و تروریستی مبارزه می‌کنند، برای دفاع از جان و حیثیت مسلمانان و کشورهای اسلامی، از جان، مال و خانواده خود گذشته‌اند که این بسیار ارزشمند است.

روحانی اظهار امیدواری کرد «بتوانیم راه و اهداف شهدا را دنبال کرده و ادامه دهیم و در پایان مسیر سعادت و فیض شهادت، نصیبمان گردد.»

همسر و فرزندان شهید سیاح طاهری نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از توجه و اهمیت رییس جمهوری برای دیدار مستمر با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، برای وی و سایر مسوولان در دولت تدبیر و امید آرزوی موفقیت در خدمت به مردم و محرومان کردند.

شهید سعید سیاح طاهری که در مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستم شاهی و پس از پیروزی انقلاب در عرصه‌های مختلف دفاع از کشور، از جمله غائله ضدانقلاب در کردستان و خط التقاط و فتنه منافقین، مشارکتی فعال داشت، در طول ۸ سال دفاع مقدس نیز در مسئولیت فرماندهی رده‌های مختلف رزمی در جبهه‌های مختلف حضور یافت و بار‌ها در عملیات‌های مختلف مجروح شد. آن شهید عزیز در یکی از این عملیات، با اهدای یک چشم خود به افتخار جانبازی ۷۰% نائل آمد.

شهید سیاح طاهری که پس از دوران دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بویژه در بین جوانان با روحیه‌ای پرتلاش و خستگی ناپذیر حضوری فعال و تاثیر گذار داشت، برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) در مسئولیت مستشاری به صف مجاهدان علیه گروههای تروریستی و تکفیری در سوریه پیوست و سرانجام در روز ٢٣ دی ماه سال ٩۴ به فیض شهادت نائل آمد.

در این دیدار که حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهور در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید نیز حضور داشت، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی حسن روحانی به خانواده این شهید والامقام تقدیم شد.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر