کد خبر: 390528 A

مولاوردی در جمع خبرنگاران:

ایلنا: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در واکنش به انتقادهای برخی نمایندگان زن مجلس نهم گفت: متاسفانه سوتفاهم‌هایی وجود داشت که ما اصرار داشتیم این سوتفاهم‌ها را با گفت‌وگو مرتفع کنیم و این گفت‌وگوها را آغاز کردیم اما ابتر باقی ماند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، شهیندخت مولاوردی در حاشیه مراسم ختم همسر محسن آرمین با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: آن‌چنان که آقای عارف به‌عنوان رئیس فراکسیون امید اعلام کردند، استیضاح در دستور کار فراکسیون نیست و در این شرایط باید از آقای وکیلی بپرسید که دلیل اصرارش بر این استیضاح چیست و احتمالاً شنیدن دلائل‌ ایشان جالب خواهد بود.

او تصریح کرد: قاعدتاً هنگامی که تعدادی از نمایندگان با رای لیستی مردم به مجلس می‌روند، باید به تفکر گروهی پایبند باشند و اصول کار تشکیلاتی نیز بر این اصل استوار است که همه باید به خواست فراکسیون پایبند باشند و در قبال اقداماتی که انجام می‌دهند، پاسخگو باشند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور همچنین درپاسخ به سوالی درباره این‌که آیا فقدان تجربه و کار تشکیلاتی منجر به اتخاذ چنین رویکردی از سوی وکیلی شده است، گفت: قطعاً یکی از دلائل چنین مسئله‌ای می‌تواند نداشتن تجربه کافی در کار تشکیلاتی باشد.

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره اصولگراتر شدن دولت در پی تغییرات اخیر در برخی معاونت‌های ریاست جمهوری گفت: نظر من این نیست که این تغییرات دولت را اصولگراتر کرده است و امیدواریم با این تغییرات در یک سال باقی مانده از عمر دولت بتوانیم با قدرت بیشتری کار را پیش ببریم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره تعامل با فراکسیون زنان مجلس در مجلس دهم در قیاس با مجلس نهم، گفت: در مجلس نهم، قرار ما این بود که به‌صورت ماهانه جلسه‌هایی برگزار می‌کردیم که یک بار ما به مجلس می‌رفتیم و ماه بعد نیز نمایندگان به معاونت زنان می‌آمدند که البته این جلسه‌ها در ماه‌های آخر کار مجلس نهم متوقف شد.

او ادامه داد: با این حال، در مجلس دهم نیز برنامه‌هایی برای برگزاری نشست‌های مشترک با اعضای فراکسیون زنان داریم که بر این اساس، نخستین جلسه حدود دو هفته دیگر به میزبانی معاونت زنان دولت انجام می‌شود و در ادامه ما نیز خدمت دوستان در مجلس خواهیم رسید.

مولاوردی در پایان در پاسخ به سوالی درباره انتقادهای مکرر فاطمه رهبر و برخی دیگر از نمایندگان زن مجلس نهم از عملکرد معاونت زنان دولت، گفت: متاسفانه سوءتفاهم‌هایی وجود داشت که ما اصرار داشتیم این سوءتفاهم‌ها را با گفت‌وگو مرتفع کنیم و این گفت‌وگوها را آغاز کردیم، اما ابتر باقی ماند.

شهیندخت مولاوردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر