کد خبر: 390866 A

نماینده خوی به ایلنا خبر داد؛

ایلنا: نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس با تاکید بر برقراری امنیت کامل در این شهرستان هم‌مرز با ترکیه و تشکیل جلسه شورای تامین استان آذربایجان غربی برای حفظ آمادگی در شرایط خاص احتمالی از انسداد موقت مرز ایران-ترکیه خبر داد.

سیدتقی کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با تاکید بر برقراری کامل امنیت در شهرستان خوی و چایپاره اعلام کرد: در پی بروز کودتای شب گذشته در ترکیه، با توجه به هم‌مرزی خوی با کشور ترکیه، مرز به دلیل مسائل امنیتی فعلاً بسته شده و ترددمرزی وجود ندارد.

او گفت: هنوز مشخص نیست که مرز تا چه زمانی بسته خواهد بود، ولی در حال حاضر به لحاظ مناسبات سیاسی و امنیتی مرز بسته شده و تردد مرز وجود ندارد ولی در عین حال مرز در امنیت کامل است و مشکلی نیست.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس با بیان اینکه نیروهای امنیتی و نظامی در حالت آماده باش برای کنترل وضعیت هستند، گفت: ‌نیروهای نظامی و امنیتی طبق روال همیشگی در مرزها وضعیت را تحت کنترل دارند.

او تصریح کرد: همزمان با کودتا هیچ اتفاق خاصی در این شهرستان هم‌مرز با ترکیه رخ نداده است و امنیت این شهرستان کاملاً برقرار است و حتی  پرواز تهران به خوی و برعکس در ساعت شش و نیم صبح با امنیت کامل و بدون هیچ مشکلی انجام شد.

کبیری در پایان گفت: ‌ شورای تامین استان آذربایجان غربی نیز برای بررسی شرایط خاص رخ داده برای آمادگی نیرو‌ها در این استان جلسه‌ای را تشکیل دادند ولی به طور کل اوضاع تحت کنترل است.

به گزارش ایلنا، فتاحی اعلام کرد که تمامی پروازهایی که از فرودگاه امام خمینی (ره) به ترکیه قرار بود انجام شود، لغو شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که لغو پرواز‌ها به مقصد ترکیه تا ساعت ۱۴: ۳۰ امروز (شنبه، ۲۶ تیر) ادامه خواهد داشت و تصمیم‌گیری برای ادامهٔ لغو پرواز‌ها از این ساعت به بعد نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

فتاحی با اشاره به اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی خواستار آن شد که مردم اخبار مربوطه را از منابع رسمی پیگیری کنند و بجز اطلاعاتی که از طریق فرودگاه در اختیار قرار داده می‌شود به اخبار دیگر توجهی نداشته باشند.

جاده خوی - قطور - رازی کودتا در ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر