کد خبر: 390882 A

قشقاوی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: معاون ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه با بیان اینکه ایرانیان در جریان کودتای ترکیه آسیب ندیده‌اند، از تلاش این وزارتخانه برای عادی شدن پروازهای ایران - ترکیه به منظور بازگشت ایرانیان به کشور خبر داد.

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، در خصوص آخرین وضعیت شهروندان ایرانی حاضر در ترکیه ابراز داشت: پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۱۰ هزار ایرانی به عنوان گردشگر یا ساکن در ترکیه حضور دارند.

او با بیان اینکه وزارت امور خارجه پس از رخ دادن اتفاقات شب گذشته، تلاش‌های بسیاری برای اطلاع یافتن از وضعیت ایرانیان حاضر در ترکیه را آغاز کرده است، اظهار داشت: با پیگیری‌های فراوان و همچنین رصد اخبار و پیگیری تحولات توانستیم نسبت به وضعیت بسیاری از ایرانیان حاضر در ترکیه آگاهی پیدا کنیم.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: خوشبختانه به دلیل تعامل ایرانیان با سفارتخانه و نمایندگی‌های ایران در ترکیه و تماس‌های مکرری که میان نمایندگی‌های ما و مرکز وجود داشته است، از وضعیت ایرانیان اطلاع پیدا کرده‌ایم.

قشقاوی با بیان اینکه گزارشی مبنی بر آسیب دیدن ایرانیان در حادثه کودتای شب گذشته در ترکیه وجود ندارد، تصریح کرد: خوشبختانه همه ایرانیان سالم هستند و به توصیه‌ها و هشدارهای نمایندگی‌های ایران در ترکیه گوش داده‌اند. به زودی نیز سازمان گردشگری در خصوص گردشگران ایرانی حاضر در ترکیه اطلاعیه‌ای صادر خواهد کرد.

او درباره برنامه ایران برای خارج کردن گردشگران ایرانی نیز خاطرنشان کرد: ما با سازمان هواپیمایی از نخستین ساعات این ماجرا در ارتباط بودیم هم اکنون پرواز‌ها به صورت دوطرفه لغو شده‌اند. تلاش‌های ما این است که با عادی شدن شرایط و در اولین ساعات این اقدامات لازم صورت گیرد.

ایران و ترکیه حسن قشقاوی کودتا در ترکیه کودتای نظامی در ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر