کد خبر: 392590 A

در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی انجام شد؛

ایلنا: هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه به ریاست رییس جمهور، تعدادی از آیین نامه های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور را بررسی و به تصویب رساند.

به گزارش ایلنا، با تصمیم دولت، به ناشران اوراق مشارکت اجازه داده شد مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی یا صکوک را به منظور اجرای طرح‌ها با تضمین خود منتشر کنند.

این ناشران شامل وزرات اموراقتصادی و دارایی، شرکت‌های وابسته به وزارتخانه‌های نیرو، نفت، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، سازمان انرژی اتمی ایران، شهردارهای کشور و سازمان‌های وابسته هستند.

علاوه بر این، وزارت امور اقتصاد و دارایی موظف شد نسبت به انتشار اوراق مشارکت ریالی تا مبلغ پنجاه هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای انتفاعی نیمه‌تمام اقدام کنند.

در ادامه، با تصمیم هیات وزیران نحوه بازپرداخت وام‌های اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی که دچار خسارت خشکسالی یا سرمازدگی یا آفت و بیماری‌های همه‌گیر یا حوادث غیرمترقبه یا آتش سوزی غیرعمدی شده باشند را تعیین کرد.

در این موارد بازپرداخت تسهیلات پس از تأیید کارگروهی متشکل از نمایندگان جهاد کشاورزی، بانک مربوط، صندوق بیمه کشاورزی و فرمانداری شهرستان به مدت سه سال امهال می‌شود.

صدور مجوز انجام مذاکره، پیش‌امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه بازرگانی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کنیا، از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.

حسن روحانی جلسه هیات دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر