کد خبر: 392704 A

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

ایلنا: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد: رژیم آل خلیفه از گذشتگان عبرت بگیرد زیرا تعرض به حقوق مسلم مردم و عالمان دین آثار زیانباری برای آنان در بر خواهد داشت و با این قبیل اعمال، روز به روز به سقوط و سرنگونی خودشان نزدیکتر می‌شوند.

به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه که روز چهارشنبه در پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر شده، آمده است: اخبار مربوط به تحولات بحرین حاکی از آن است که رژیم مستبد و خیانتکار بحرین در ادامه سیاست های نابخردانه ضد دینی و ضد مدنی خود همچون هجمه علیه مردم مظلوم و بی پناه این کشور، تعطیلی مساجد، ممانعت از برگزاری نماز جمعه، دستگیری علما و فعالین حقوقی، توقیف مراکز و موسسات دینی تصمیم به محاکمه زعیم شیعیان بحرین شیخ عیسی قاسم به جرم واهی اقدام علیه امنیت ملی و اخذ و تصرف وجوهات شرعی، نموده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این اطلاعیه، این اقدام خبیثانه را به شدت محکوم نموده و نگرانی شدید خود را در مورد سیاست‌های ضد دینی و ضد ارزشی دولت آل خلیفه در از بین بردن هویت و اعتقادات شیعه در این کشور اعلام داشته و از تمام علمای جهان اسلام، مراکز و موسسات حوزوی و غیر حوزوی می‌خواهد که به ندای «هل من ناصر ...» علمای این سرزمین پاسخ دهند و نگذارند این دولت غاصب به این قبیل سیاست ها ادامه دهد.

حاج شیخ عیسی احمد قاسم درازی بحرانی معروف به شیخ عیسی قاسم ٬عالم برجسته شیعه و رهبر شیعیان بحرین و رهبر معنوی انقلاب بحرین است.

پس از آغاز انقلاب ۲۵ بهمن بحرین در سال ۱۳۸۹، او در عمل رهبر این انقلاب شد. سخنرانی های او و خطبه های جمعه اش نقش تعیین کننده ای در انقلاب دارد.

در جریان انقلاب بحرین، وزارت دادگستری این کشور نامه‌ای توهین آمیز علیه وی منتشر کرد تا محبوبیتش را در میان مردم بسنجد٬ مردم نیز چهارم شهریور ۱۳۹۰ نماز جمعه را در سراسر بحرین تعطیل کردند و تنها نماز شیخ قاسم برگزار شد.

پس از آن که حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین مخالفانش را اندک خواند، به دعوت شیخ عیسی قاسم تظاهراتی با عنوان «لبیک یا بحرین» با حضور بیش از ۵۰۰هزار نفر در منامه برگزار شد.

این تظاهرات بزرگترین تجمع تاریخ کشور بحرین بود که بیش از ۵۰درصد بحرینی ها در آن حضور داشتند، به طوری که راهپیمایی «همه پرسی» خوانده شد و این نخستین باری بود که خود شیخ عیسی قاسم در تظاهرات شرکت می کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر