کد خبر: 392724 A

رییس‌مجلس:

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن رفتار دولت بحرین با مسلمانان این کشور گفت: رویه نادرست دولت بحرین با علمای اسلام افکار عمومی دنیای اسلام را جریحه دار می کند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در دیدار با اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، رفتار دولت بحرین با مسلمانان این کشور را محکوم کرد و گفت: رویه نادرست دولت بحرین در برخورد با مردم مسلمان و علمای اسلام باعث جریحه دار شدن افکار عمومی و احساسات مسلمانان جهان می شود.

رئیس قوه مقننه کشورمان در ادامه افزود: به دولت بحرین تذکر می‌دهیم که مبانی حقوق بشر را رعایت کرده و شیوه رفتاری خود با مردم این کشور را اصلاح کند.

لاریجانی تصریح  کرد: سکوت سازمان‌های بین‌المللی در خصوص رفتار دور از مبانی انسانی و اصول حقوق بشر دولت بحرین با علمای جهان اسلام و مردم مسلمان جای بسی تأسف است.

وی ادامه داد: نباید دولت بحرین خود عامل تشنج باشد، شخصیت برجسته بحرینی مانند آیت‌الله عیسی قاسم بزرگترین خدمت را به کشور بحرین و منطقه کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آیت الله عیسی قاسم در این سال‌هایی که مردم بحرین به شدت از رفتار حکومت ناراضی هستند تلاش کرده که اوضاع از کنترل خارج نشود، اگر دولت بحرین مصلحت خود و کشور را درست تشخیص می‌داد، باید سپاسگزار علما به ویژه آیت الله عیسی قاسم  بود.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر