کد خبر: 392862 A

معاون وزیر کشور:

ایلنا: معاون پارلمانی ریاست جمهوری تاکید کرد: با توجه به اینکه هدف دولت و مجلس خدمت به مردم و کشور است، سطح روابط این دو قوه با مشی اعتدالی ارتقا پیدا می کند.

به گزارش ایلنا، حسینعلی امیری با اشاره به برداشت اشتباه از گفته او در مراسم تودیع و معارفه اظهار داشت: یکی از خبرگزاریها از صحبتهای من برداشت اشتباه داشت البته پس از آن خبر را اصلاح و عذرخواهی کرد بنابراین پیگیر این اشتباه سهوی نبودیم.

او توضیح داد: بنده در نشست تودیع و معارفه خطاب به معاونان پارلمانی دستگاههای اجرایی تاکید داشتم که باید صدای واحدی از بدنه دولت شنیده شود به این منظور که اگر لایحه ای از دولت به مجلس ارائه میشود، باید معاونان پارلمانی هم نظر با دولت اظهار نظر کنند و مسئله را پیگیری کنند.

معاون پارلمانی دولت با بیان اینکه همه اعضای دولت باید بر اساس اصل مسئولیت جمعی عمل کنند، ادامه داد: در هیات دولت نیز این اصل مدنظر گرفته میشود به این معنا که اگر در رای گیری وزیری در اقلیت قرار میگیرد، همه به نظر جمع احترام میگذارند و صدای مخالف از وزارت و معاونان آن شنیده نمیشود و باید بر اساس اصل مسئولیت جمعی از مسئله مربوطه دفاع شود.

امیری تاکید کرد: صحبت بنده در آن نشست این بود که باید معاونان پارلمانی دستگاههای اجرایی با انسجام عمل کنند و از مجموعه دولت در پارلمان صدای واحدی شنیده شود، انتظار میرود چندصدایی در خصوص لوایح ارائه شده از معاونان پارلمانی منتشر نشود.

او در خصوص روابط مجلس و دولت در دوره جدید اظهار داشت: اهداف مجلس و دولت یکسان است و آن خدمت به مردم و کشور است در چنین شرایطی قطعا همکاری بین دو قوه ارتقا خواهد یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، معاون پارلمانی ریاست جمهوری تاکید کرد: مشی بنده و دولت تعادلی است و پیش بینی میکنم سطح روابط دولت با مجلس ارتقا خواهد یافت، چراکه معتقدم در فضای آرام و همدلی و همراهی کار کشور پیش میرود و در مقابل تشنج و تضاد خیری به کشور نمیرساند.

حسینعلی امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر