کد خبر: 393024 A

تقوی پیش از خطبه‌های نماز جمعه:

ایلنا: رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه دولت ادبیات و راهی را انتخاب کند که این اقتدار را حفظ کنند؛ همچنین رضایت مردم را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به لزوم تاکید بر اشتراک‌های همه مردم، اظهار داشت: یکی از مهمترین اشتراک‌های همه مردم ولایت فقیه و اصل نظام است؛ لذا ما در نماز جمعه بر روی این مسائل تاکید می‌کنیم.

او با اشاره به این اصل عقلانی که ما از مدیران خدمتگزار حمایت می‌کنیم؛ افزود: ما همچنین از دولت اسلامی حمایت می‌کنیم چراکه به گفته رهبر انقلاب «دولت نماد اقتدار کشور است.» به همین دلیل ایشان بارها تاکید کرده‌اند که اقتدار دولت شکسته نشود لذا از مسئولان خدمتگزار و دولت اسلامی پشتیبانی می‌کنیم. از سوی دیگر دولت اسلامی باید از اقتداری که در اختیارشان قرار داده شده، پاسداری کنند.

تقوی ادامه داد: مسئولان باید ادبیات و راهی را انتخاب کنند که این اقتدار را حفظ کنند؛ همچنین رضایت مردم را حفظ کنند، چراکه رضایت مردم نشان اقتدار دولت است و اگر دولت کاری کند که این رضایت خدشه‌دار شود، به اقتدار نظام ضربه زده است.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خطاب به دولت خاطرنشان کرد اگر کمبودی وجود دارد، دولت‌ها صادقانه آن را با مردم در میان بگذارند. همچنین مسئولان دولتی باید به وعده‌هایشان عمل کنند نه اینکه همه چیز را گردن گذشته بیندازند، نباید عده‌ای به سیاه‌نمایی بپردازند، بدانند این روش‌ها جواب نمی‌دهد و باید اعلام کنند که خودشان چه کاری انجام داده‌اند.

تقویبا انتقاد از اقدامات و عملکرد «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان،اظهار داشت: در تمام دوران سازمان ملل هیچ دبیر کلی بی‌عرضه‌تر، بله‌قربان‌گوتر، ترسوتر و ضعیف‌تر از آقای «بان‌کی‌مون» نبوده است. این دبیرکل حتی حاضر نشد از مردم مظلوم یمن حمایت کند، آقای دبیر کل! شما سازمانی را اداره می‌کنید که یک نهاد جهانی و بین‌المللی است، نباید نگاه وهابیت و سعودی داشته باشید! دلارهای عربستان دهان «بان‌کی‌مون» را بست، او دبیر کل یک سازمان بین‌المللی است، آقای «بان‌کی‌مون» از کره جنوبی است، اما به مردم کره جنوبی به خاطر چنین فردی تسلیت می‌گویم، آیا نظام تعلیم و تربیت کره جنوبی این شجاعت را ندارد که به مردم این کشور ایستادگی در برابر زیاده‌خواهان و تروریست‌ها را بیاموزد تا اقدامات آنها را محکوم کنند.

رئیس  شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در پایان نقد منصفانه و دفاع واقع‌بینانه را از دیگر اصول اساسی این نظام اعلام و خاطرنشان کرد: بیش از ۸۵۰ امام جمعه در کشور داریم که  نقد می‌کنند و نقد در جامعه نشان آزادی و آزادگی است موجب رشد و نشاط جامعه می‌شود، نماز جمعه باید به مردم امید بدهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر