کد خبر: 393068 A

نماینده اصفهان در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، لایحه اصلاح قانون بودجه را به عنوان لایحه‌ای محرک برای اقتصاد کشور دانست و گفت: این لایحه قدرت نظام بانکی و دولت را برای حمایت از تولید داخلی و کار ایرانی، تقویت می‌کند.

ناهید تاج‌الدین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: بسیاری از طرح‌های عمرانی به دلیل محدودیت منابع به اتمام نرسیده و از سوی دیگر اقتصاد کشور نیازمند تحرک بیشتر نظام بانکی برای باز کردن قفل رکود و حمایت از تولید است که در این زمینه، تبصره‌های حذف شده از جمله تبصره ۱۹ و ۲۰ قانون بودجه سال جاری می‌تواند این تحرک را ایجاد کند.

او حمایت از تولید ملی و فعال شدن طرح‌های عمرانی را در راستای اقدام و عمل برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: اصلاح این لایحه و تحرک‌بخشی به اقتصاد کشور، در راستای کاهش و حل مشکلاتی است که ‌در اثر رکود بر اقتصاد کشور تحمیل شده و پرداختن به این مشکلات، مدنظر بسیاری از نمایندگان مجلس است و از این رو انتظار می‌رود این لایحه در بقیه مراحل بررسی با حمایت نمایندگان تصویب شود.

تاج‌الدین به لزوم حمایت مجلس از لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۵ اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم سیاست‌های ضدتورمی را از زمان آغاز فعالیت تاکنون به‌خوبی به پیش برده و اکنون باید برنامه‌های دولت برای غلبه بر رکود و درعین‌حال کنترل نرخ تورم در دستور کار قرار گیرد که به‌صورت واضح، این لایحه اصلاحی می‌تواند چنین کارکردی برای دولت و اقتصاد کشور داشته باشد.

به گزارش ایلنا، کلیات لایحه یک‌فوریتی اصلاح قانون بودجه ۹۵ با ۱۰ رأی مخالف و ۷ رأی موافق از مجموع ۱۷ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات به تصویب نرسید و اکنون باید در صحن علنی مجلس، مجدداً به شور گذاشته شود تا در صورت تائید نمایندگان مجدداً در دستور کار کمسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس قرار گیرد.

ناهید تاج‌الدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر