کد خبر: 395515 A

نایب رییس مجلس:

ایلنا: نماینده مردم تبریز با تأکید بر وحدت و انسجام نمایندگان استان آذربایجانشرقی، گفت: در صورتی که نوع نگاه و حرف‌های نمایندگان استان یکی باشد، قدرتمند شده و خواسته‌مان را خوب پیگیری کرده و مطمئنأ به آن دست می‌یابیم.

به گزارش ایلنا، مسعود پزشکیان که در برنامه تلویزیونی شبکه سهند حضور یافته بود، با بیان این‌که «تنها باید برای پیگیری و تحقق سه چهار موضوع تلاش کنیم»، افزود: اگر همچون گذشته موضوعات زیادی را دنبال کنیم، همه ناقص مانده و به هیچ یک نمی‌رسیم. معتقدم موضوع احیای دریاچه ارومیه و رفع مشکل آب اولویت‌دارترین موضوع است و راه‌آهن میانه – تبریز و تبریز – بازرگان، ایجاد اشتغال، حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، رفع بی عدالتی حاکم در پرداختی‌ها و مبارزه با فساد در اولویت‌های بعدی قرار دارند.

او هم‌چنین بیکاری را یکی از اصلی‌ترین مشکلات دانست و گفت:  ضروری است در کشور و استان‌ها برای حل این معضل برنامه داشته باشیم، تفکر در زمینه ایجاد اشتغال به معنای فکر کردن در تمامی زمینه‌ها از جمله صنعت، کشاورزی و ... است. جوانان ما باعزت و باغیرت هستند و دوست دارند کار کنند، در این بین وظیفه ماست که بستر را برای اشتغال آنان فراهم کنیم.

پزشکیان با بیان این‌که «برای حل مشکلات شاغلان هم باید اقدام کنیم»، اظهار کرد: متأسفانه در مکانیسم پرداخت حقوق ناعدالتی وجود دارد و موضوع حقوق‌های نجومی هم چندین سال است که وجود دارد. برای یکی ۸۰۰ هزار تومان و برای یکی دیگر ۱۰۰ میلیون تومان در سیستم دولتی حقوق می‌دهیم! همچنین افرادی هم هستند که به‌جای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال با دلالی چندین میلیارد درآمد کسب می‌کنند، این موضوعات قابل کنترل بوده و می‌توانیم این روند را اصلاح کنیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که «با برنامه‌ریزی می‌شود عدالت را در جامعه ایجاد کنیم»، گفت: یک بازنشسته بعد از چندین سال کار و تلاش، چگونه با درآمد ۸۰۰ هزار تومانی زندگی کند؟ باید به جای معلول به دنبال علت باشیم و ساختاری ایجاد کنیم که خائن، رشوه خوار، قاچاقچی، زمین خوار و ... وجود نداشته باشد.

مسعود پزشکیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر