کد خبر: 395645 A

حق‌شناس در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: عضو ارشد حزب اعتماد ملی گفت: انتظارهایی که مردم از آقای روحانی داشتند؛ به خصوص در زمینه سیاسی و فرهنگی و نحوه انتخاب بعضی از همکاران، مسائلی است که اصلاح‌طلبان می‌توانند با مذاکره با آقای روحانی به نتیجه برسند.

محمدجواد حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره گزینه اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ابراز داشت: آقای روحانی در حال حاضر بهترین گزینه‌ای است که بین اصلاح‌طلبان وجود دارد و با همه کاستی‌هایی که وجود داشته و فراز و فرودهایی که در این مدت دیدیم، اما باز هم از بسیاری جهات موفق بوده است و حمایت از آقای روحانی می‌تواند در دستور کار اصلاح‌طلبان قرار بگیرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: انتظارهایی که مردم از آقای روحانی داشتند؛ به خصوص در زمینه سیاسی و فرهنگی و نحوه انتخاب بعضی از همکاران، مسائلی است که اصلاح‌طلبان می‌توانند با مذاکره با آقای روحانی به نتیجه برسند.

عضو ارشد حزب اعتماد ملی درباره تغییر قانون انتخابات نیز گفت: در این مسئله که قانون انتخابات مشکل دارد و نیاز به اصلاح دارد هیچ شکی نیست و جای خوشحالی دارد که بعد از سی و چند سال دوستان متوجه اشکال قانون انتخابات شدند و این نتیجه زحمت زیادی بود که هم ملت و هم کشور و هم نظام در این سال‌ها کشیدند.

او به اتفاقات بعد از انتخابات سال ۸۸ در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: از موضع ساختاری اگر به اتفاقات آن سال نگاه کنیم خواهیم دید که  بخشی از این مشکلات، ناشی از مشکل قانون بود.

حق‌شناس تاکید کرد: قانون انتخابات بدون اصلاح قانون احزاب امکان‌پذیر نیست و اصلاح قانون احزاب نیازمند قانون جرایم انتخاباتی است. جرایم انتخاباتی نیازمند قانون جرم سیاسی است و جرم سیاسی نیز نیازمند یک قانون شفاف درباره قانون مطبوعات و همه اینها باید به صورت جامع بررسی و تدوین شوند.

عضو حزب اعتماد ملی به طرحی که به وزارت کشور ارائه کرده است، اشاره و اظهار کرد: لزوم تدوین یک نظام جامع فعالیت سیاسی در کشور داریم که هم در مورد احزاب و مطبوعات و هم در مورد همه انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و شوراها و .... بپردازد و وظایف نهادهای نظارتی و شورای نگهبان را مشخص کند و خطوط عملکردی هر یک را به شکل صریح بیان کرده باشد.

اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری آینده محمدجواد حق شناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر