کد خبر: 396523 A

به منظور بررسی روابط دوجانبه؛

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش و اکرودیته کشورمان در براتیسلاوا و پترمیهوک رییس اتاق بازرگانی اسلواک و رئیس فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا، طرفین به منظور بررسی موضوعات مختلف روابط دوجانبه و به ویژه آخرین تحولات، برنامه‌های در دستورکار و چشم‌انداز همکاری‌های اقتصادی تهران و براتیسلاوا به رایزنی و تبادل نظر پرداخت.

عبادالله مولایی ضمن شرح موقعیت، امتیازات و چشم‌انداز اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و نیز پیوندهای سنتی و پیشینه مثبت همکاری‌های ایران و اسلواک، روند جاری همکاری‌های اقتصادی دو کشور را نویدبخش خوانده و از نقش‌آفرینی پررنگ‌تر بخش‌های خصوصی و اتاق‌های بازرگانی دو کشور در تقویت و تعمیق بیش از پیش مناسبات فیمابین استقبال کرد.

پترمیهوک رییس اتاق بازرگانی اسلواک نیز با یادآوری سابقه طولانی و خوب روابط دو کشور از ابتدای تاسیس جمهوری اسلواک تا امروز، بر علاقه‌مندی این اتاق برای مساعدت به پیشبرد همکاری‌های ثمربخش و سازنده با ایران چه در سطح دو جانبه و چه در سطح چند جانبه باتوجه به عهده‌داری ریاست فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان تاکید ورزید.

وی همچنین از تحرکات جاری، افزایش همکاری‌های دو جانبه و تبادل هیات‌های عالیرتبه سیاسی و اقتصادی بین دو کشور در ماه‌های گذشته ابراز خرسندی و آمادگی اتاق بازرگانی اسلواک برای برگزاری همایش‌ها و نشست‌های معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های همکاری اقتصادی با ایران در براتیسلاوا را اعلام کرد.

 

عبادالله مولایی سفیر ایران در اتریش و آکردیته در اسلواکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر