کد خبر: 398090 A

با بدرقه رسمی جهانگیری؛

ایلنا: رییس جمهوری اسلامی ایران صبح یکشنبه به منظور دیدار رسمی از جمهوری آذربایجان و شرکت در اجلاس سه‌جانبه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان، با بدرقه رسمی معاون اول رییس جمهوری عازم باکو شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این سفر دو روزه که به دعوت رسمی الهام علی‌اف رییس جمهور آذربایجان انجام می‌شود، در دیدار با مقامات و مسئولان عالی‌رتبه این کشور، روند اجرای توافقات دو کشور و نیز همکاری‌های تازه در حوزه‌های بازرگانی، صنعتی، انرژی، فرهنگی، بانکی، تسهیلات کنسولی، ارتباطات و به ویژه حمل و نقل ریلی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد داد.

شرکت در اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان، از دیگر برنامه‌های رییس جمهور کشورمان به آذربایجان است که در این اجلاس روحانی، ولادیمیر پوتین و الهام علی‌اف همکاری‌های سه‌جانبه، از جمله در حوزه بازرگانی، انرژی، ارتباطات، مسایل زیست محیطی، مبارزه با تروریسم، حمل و نقل و ترانزیت را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

رییس جمهور کشورمان در حاشیه این اجلاس، دیدار دو جانبه‌ای نیز با ولادیمیر پوتین خواهد داشت و مسایل مورد علاقه و سیر همکاری‌های ایران و روسیه در این دیدار مورد بررسی و گفتگو قرار خواهد گرفت.

دیدار با علما و اندیشمندان جمهوری آذربایجان و دیدار با ایرانیان مقیم این کشور از دیگر برنامه‌های رییس جمهوری در این سفر خواهد بود.

در مراسم بدرقه رسمی رییس جمهوری اسلامی ایران، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل و تنی چند از وزرا و معاونان رییس جمهور نیز حضور داشتند.

روحانی را در این سفر تعدادی از وزرا و مقامات بلند پایه کشورمان همراهی می‌کنند.

حسن روحانی اجلاس سران ایران، روسیه و آذربایجان در باکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر