کد خبر: 398125 A

نوبخت:

ایلنا: سخنگوی هیات دولت ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: تردیدی نیست که دستیابی به ایران توسعه یافته بر اساس افق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله بدون همت و تلاش این خبرنگاران مقدور نخواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نوبخت امروز ۱۷ مردادماه با ارسال پیامی روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران و دیگر عزیزان عرصه رسانه تبریک گفت و در کسوت سخنگویی دولت جمهوری اسلامی ایران از تلاش های صادقانه و ارزشمند آنها تقدیر و تشکر کرد.

وی تصریح کرد: در تحولات تاریخ معاصر ایران، اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران، نقش اثرگذاری را ایفا کرده‌اند. به جرات می‌توان ادعا کرد که قاطبه جامعه رسانه‌ای ایران همواره در کنار رسالت حرفه‌ای خود، مقید به اصول آرمان‌خواهی و مردم‌سالار بوده و آگاه‌سازی عمومی مردم را سرلوحه خود قرار داده است.

وی افزود: در این میان، با پیروزی انقلاب اسلامی، قشر متعهد رسانه نیز همچون دیگر اقشار جامعه، آزادی و آزادگی و پایبندی به ارزش‌ها زینت‌بخش اهداف مقدس خود کرد و این چنین بود که شهید آوینی‌ها و شهید صارمی‌ها و بسیاری دیگر از تلاش گران بی‌نام و نشان عرصه رسانه، ظهور کردند و البته که اندیشه و راه‌شان ادامه خواهد یافت.

سخنگوی دولت در این پیام تبریک یادآور شد: جایگاه خبرنگاران و دیگر فعالان عرصه رسانه در جامعه امروز جهانی که فناوری اطلاعات و ارتباطات، بنیان جوامع بشری را تحت سیطره خود قرار داده است، بیش از هر زمان دیگری معنا می‌یابد.

نوبخت اضافه کرد: انتقال صریح، صحیح و سریع اطلاعات در جامعه، از یک سو و نشر واقعیات و توانمندی‌های ایران اسلامی در سرتاسر جهان، از سوی دیگر، وظایف سنگین و خطیری هسند که بر دوش خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و منتقدان کشور قرار دارد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: تردیدی نیست که دستیابی به ایران توسعه یافته، بر اساس افق سند چشم‌‌انداز بیست ساله، بدون همت و تلاش این عزیزان مقدور نخواهد بود به ویژه این که امروزه، مرزهای جغرافیایی توسط فناوری اطلاعات و ارتباطات در هم نوردیده شده و این خود، مسئولیت اصحاب رسانه را سنگین‌تر می‌کند.

 

محمدباقر نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر