کد خبر: 398335 A

با حضور روسای جمهور دو کشور؛

ایلنا: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان عصر یکشنبه به وقت محلی، شش سند و یادداشت تفاهم همکاری در راستای تعمیق و تقویت روزافزون روابط و همکاری‌های دوجانبه امضاء‌ کردند.

به گزارش ایلنا، این اسناد و تفاهم‌نامه همکاری با حضور روسای جمهور دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید.

اولین یادداشت تفاهم همکاری در زمینه استاندارد، بین سازمان ملی استاندارد کشورمان و وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان به امضا رسید. همچنین یادداشت تفاهم همکاری میان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به امضا روسای بانک‌های مرکزی دو کشور رسید.

سند برنامه اجرایی همکاری‌ها در زمینه گردشگری میان دو کشور بین سازمان صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و سازمان مربوطه طرف دیگر امضا شد و پروتکل تمایل میان دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه تحقیق کریدور حمل و نقل شمال – جنوب بین وزیر مسکن و شهرسازی و همچنین وزیر حمل و نقل جمهوری آذربایجان امضا شد.

همچنین در زمینه همکاری‌های امنیت الکترونیک تفاهم‌نامه‌ای به امضا محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر حمل و نقل جمهوری آذربایجان رسید.

آخرین یادداشت تفاهم نیز موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بود که به امضا وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان رسید.

2928261915تصاویر بیشتر این نشست را از این لینک ببینید.

تفاهمنامه میان ایران و آذربایجان ایران و آذربایجان سفر روحانی به جمهوری آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر