کد خبر: 399718 A

علی اکبر ولایتی:

ایلنا: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: حضرت رضا (ع) نقش بی‌بدیلی در تبیین و تبلیغ آموزه‌های اصیل اسلامی و دینی داشته اند.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی صبح امروز در اختتامیه مراسم بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره فرهنگی هنری رضوی، ضمن تشکر از مسئولان برگزاری این اجلاس، به نقش بی‌بدیل امام رضا (ع) در نشر و تبلیغ فرهنگ اصیل دینی و اسلامی اشاره کرد و گفت: برای هیچ کدام از ائمه معصومین چنین فرصتی پیش نیامده بود که در مقاطع مختلف بتوانند اصول و ارزش های اسلامی را تبیین نمایند و حصرت رضا (ع) از این امکان به خوبی بهره‌برداری کردند و همین نقش را در معرفی آموزه‌های شیعی به انجام رساندند.

وی افزود: ایرانیان هم از این میراث فرهنگی و دینی و حضور امام رضا (ع) بهره بردند و امروز مشتاقانه در گرد اهل بیت و آستان مقدس امام رضا متمسک هستند و حرم ایشان به پایگاه شیعیان منطقه مبدل شده است.

مشاور مقام معظم رهبری افزود: امروز باید تمام تلاش را در وضعیتی که با توطیه دشمنان در تلاش هستند چهره‌ای خشن از اسلام معرفی نمایند با توجه به شعار دقیق این اجلاس یعنی گفت‌وگو و عقلانیت در سیره امام رضا (ع) باید در جهت معرفی آموزه‌های اصیل اسلامی و دینی و معرفی چهره نورانی و متعالی اسلام تلاش کرد. 

 

علی اکبر ولایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر