کد خبر: 400337 A

کدخدایی:

ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان از جلسه هیات رئیسه مجلس و اعضای شورای نگهبان در دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: تعامل بیشتر مجلس و شورای نگهبان قطعا آثار مبارکی در پی دارد .

به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است، تعامل بیشتر مجلس و شورای نگهبان را موجب آثار مطلوب بر روند قانونگذاری دانست.

متن یادداشت به این شرح است:

باسمه تعالی

شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۵

اگر چه قصد داشتم خبر جلسه مشترک هیات رئیسه محترم مجلس با اعضای شورای نگهبان را تا پس از تشکیل علنی نکنم، لیکن امروز از تماس خبرنگار محترمی متوجه شدم خبر اعلام شده است. 

تعامل بیشتر مجلس و شورای نگهبان قطعا آثار مبارکی در پی دارد و امیدواریم این حرکت که در حال شکل گیری است بتواند آثار مطلوبی بر روند قانونگذاری داشته باشد. خبر های بیشتر انشاالله دوشنبه پس از تشکیل جلسه.

وی همچنین در یادداشت دیگری که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است تعطیلی جلسات روز سه شنبه مجلس برای بررسی کارشناسانه طرح‌ها و لوایح را موجب مطلوب‌تر شدن مصوبات دانست. 

متن یادداشت به این شرح است:

باسمه تعالی

شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۵

تقدیر از اقدامی شایسته

در خبرها بود که ظاهرا مجلس تصمیم گرفته است جلسات روزهای سه شنبه خود را به دلیل کثرت لوایح و طرح‌های در دستور موقتا تعطیل نماید.خبر خوبی است برای علاقه مندان قانونگذاری و فرصت خوبی است برای نمایندگان محترم جهت تعمق  بیشتر و بررسی کارشناسی بهتر طرح‌ها و لوایح.

در برخی نظام‌های سیاسی، پارلمان به عنوان گیشه روزانه تلقی نمی شود که انتظار این باشد تا هر روز جلسه علنی و مراجعات داشته باشد و البته در غیر این صورت تلقی به تعطیل بودن مجلس نماییم. کار کارشناسی زیر بنای مصوبات مجلس است و لذا هر چه بیشتر محصول مطلوب تر.

از این رو نه تعطیلی که پرداختن به بررسی کارشناسانه در روزهای سه شنبه را به فال نیک گرفته و منتظر می‌مانیم تا بشنویم مجلس در طول سال فقط برخی از ماه‌ها جلسات علنی دارد و در سایر روزها نمایندگان در کمیسیونهای تخصصی به بحث و تبادل نظرهای کارشناسانه می پردازند.

عباسعلی کدخدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر