کد خبر: 405886 A

رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر وزارت اطلاعات خبر داد؛

ایلنا: رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر وزارت اطلاعات از شناسایی یک باند بین المللی قاچاق مواد مخدر در استان هرمزگان و کشف ۲۱ تن پیش‌ساز مواد مخدر از این باند خبر داد.

به گزارش ایلنا، رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر وزارت اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) با استعانت از درگاه خداوند متعال و عنایات خاصه حضرت ولی عصر(عج) و هوشیاری مردم شریف ایران توانستند یک باند بین المللی قاچاق مواد مخدر را در استان هرمزگان شناسایی و ۲۱ تن پیش ساز مواد مخدر را کشف و ضبط نمایند.

این مقام امنیتی خاطر نشان کرد: این مواد در تعداد زیادی بشکه های ۲۲۰ لیتری حاوی اسید استیک انیدرید که به عنوان پیش ساز مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طرز ماهرانه‌ای در تعدادی کانتینر جاسازی شده بود و قاچاقچیان مواد مذکور را از کشورهای چین و تایوان تحت پوشش ابزار و ادوات دست دوم خودرو وارد نموده و قصد داشتند با تخلیه محتویات کانتینرها در کشور آن را به مقصد کشورهای افغانستان و پاکستان ترانزیت نمایند.

رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر وزارت اطلاعات در ادامه اظهار کرد: با این مقدار مواد پیش ساز می‌توان حدود هفت تن هروئین خالص تولید کرد.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری خوب دستگاه قضایی و اداره کل بنادر و دریانوردی گفت: قاچاقچیان دستگیر شده به همراه پرونده مربوطه به مرجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

وزارت اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر