کد خبر: 407455 A

از سوی سخنگوی وزارت خارجه مطرح شد؛

ایلنا: سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ ای وزارت امور خارجه، حملات انتحاری اخیر در پاکستان را به شدت محکوم کرد.

 به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه حملات انتحاری در مقابل دادگاه شهر پیشاور پاکستان را که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم بی‌گناه شد، را به شدت محکوم کرد.

او هم‌چنین ضمن ابراز هم‌دردی با ملت و دولت کشور دوست و همسایه پاکستان به بازماندگان قربانیان این حاثه تلخ تسلیت گفت.

قاسمی در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز بیش از همیشه با توجه به سیر حوادث ناگوار در منطقه بر این باور است که سرکوب افراط‌گرایی و تروریسم تنها در سایه یک اجماع و همکاری همگانی ممکن و میسر است.

وی تاکید کرد: بدون برخورد و توجه به ریشه‌های افراط‌گری و مقابله با مروجین خشونت و تفکرات تکفیری، این منطقه و جهان نمی‌تواند بر این معضل اساسی عصر حاضر فائق آید.

شرح جریان بمبگذاری در پاکستان

در پی حمله دست‌کم چهار بمب‌گذار انتحاری در یک منطقه مسیحی‌نشین در شمال غرب پاکستان، یک نیروی امنیتی کشور کشته شد.

ژنرال آسیم باجا، سخنگوی ارتش پاکستان در پیامی در توییتر خود اعلام کرد: نیروهای امنیتی به سرعت به این حمله پاسخ دادند و تمامی چهار عامل انتحاری را کشتند.

شاخه اطلاعاتی نیروهای نظامی پاکستان نیز در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد، یک گارد امنیتی این منطقه مسکونی مسیحی‌نشین نیز در آغاز حمله جان باخته است.در این بیانیه آمده است که عاملان حمله که جلیقه انفجاری بر تن داشتند و سلاح گرم حمل می‌کردند، اقدام به تبادل آتش با مامورین امنیتی کردند و سپس کشته شدند.

بر اساس این بیانیه، یک نیروی پلیس و دو مامور امنیتی غیرنظامی نیز مجروح شدند.

مقام‌های پاکستانی اعلام کردند که هدف عاملان انتحاری نفوذ به تاسیسات امنیتی این منطقه مسکونی بوده است.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر