کد خبر: 409337 A

جنتی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

ایلنا: خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مسئله واگذاری املاک توسط شهرداری تصریح کرد: مواد دیگری هم در مورد املاک است که باید پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با یادآوری مناسبت‌های ایام پیش رو به وفات آیت‌الله طالقانی، شهادت شهید محراب و همچنین شهادت آیت‌آلله قدوسی، سالگرد آیت‌الله خزعلی و فاجعه منا اشاره و با تاکید بر فاجعه منا گفت: زائران خانه خدا باید لب تشنه کشته شوند و حتی آب به آنها داده نشود.

او با بیان اینکه هیچ‌کدام از کشورهای دنیا حرفی نمی زنند و نفسشان در نمی‌آید، اظهار داشت: بقیه کشورهای دنیا هیچ نمی‌گویند. ما ۵۰۰ شهید داشتیم و کشورهای دیگر با اینکه شهید داده‌اند، سکوت کرده‌اند. این یعنی دنیا ظلم‌پذیر است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: وهابی‌ها به سان خنجر هستند که از پشت به کمر انسان فرو می‌رود. بی‌دین، بی‌وجدان تجهیزکننده گروه‌های شرور، فتنه‌انگیز و ... القابی هستند که رهبر معظم انقلاب به آل‌سعود داده‌اند. آنها ادامه نسل ابولهب و ابوجهل هستند.

او به فیش های حقوقی اشاره کرد و گفت: نمی‌دانم وقتی رهبر انقلاب هستند؛ چگونه بیت‌المال را حراج می‌کنند و کسی نظارت نمی‌کند؟ مجلس کجاست؟ چرا نظارت نمی‌کند؟ صندوق توسعه ملی جنبش عجیبی در بالا کشیدن اموال مردم دارد و حتی در موردی ۵۷ میلیون برداشت داشته که این‌ها مصیبت است.

جنتی ادامه داد: باید متهمان را معرفی کنند چراکه این خواسته ملی است و مربوط به یک جریان و دو جریان نیست. مقدار اتهام‌ها باید معلوم شود. اطلاع‌رسانی شفاف شود و عدالت به دقت اجرا شود. با اشرافی‌گری مقابله شود. دوست ندارم راجع‌به مدیران آنها چیزی بگویم. آیا مدیران آنها راضی بودند؟ آیا خوی اشرافی‌گری در آنها هم بوده است؟

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه رسانه‌ها تا حالا خوب عمل کردند و در ادامه هم پیگیری کنند، تصریح کرد: مسئولان مکرر گفتند عمل می‌کنیم و وعده دادند و ۱۳ نفر معرفی شدند، در حالیکه برخی متهمان در هیات مدیره چند شرکت عضو هستند. در ۲۳ هیات مدیره عضو هستند و برخی شرکت‌های ورشکسته پاداش گرفته‌اند.

رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسئله واگذاری املاک توسط شهرداری تصریح کرد: مواد دیگری هم در مورد املاک است که باید پیگیری شود.

او در مورد نشر فایل صوتی آیت‌الله منتظری گفت: این فایل به دست منافقین داده شود و حربه‌ای برای محکوم کردن نظام شد. در حالی که منافقان فجایع بسیاری به بار آورده‌اند و امام(ره) حکم خدا را در مورد آنها اجرا کردند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به موضوع قرارداد FATF گفت: اجمالا ۸۹ شرکت با این قانون تحریم می‌شوند و باید کاری کرد این امضاها پس گرفته شود. با FATF می‌خواهند اطلاعات مالی را به دست آوردند و با دست خودمان نهادهای انقلابی را تحریم کنیم. با چه جرأتی این توافق را امضا کرده‌اند؟ مجلس در این زمینه ساکت ننشیند و از حق نظارتی‌اش استفاده کند.

نماز جمعه تهران آیت الله احمد جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر