کد خبر: 409355 A

از سوی شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان صورت گرفت؛

ایلنا: دیپلم افتخار شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان به دلیل ایجاد ارتباطات تاثیرگذار رسانه‌ای، به سفیر ایران اعطا شد.

به گزارش ایلنا، در نشست ویژه این شورا که با حضور ۲۰ نفر از مدیران مسئول روزنامه‌های پرتیراژ آذربایجان برگزار شد، افلاطون آماشوف نماینده مجلس ملی و رئیس شورای مطبوعات آذربایجان با مثبت خواندن نوع ارتباط محسن پاک‌آئین با رسانه‌ها، از وی تقدیر کرد و گفت: تاثیر این قبیل ارتباطات در نزدیکتر کردن دیدگاه‌های دو کشور و رفع سوء تفاهمات بسیار موثر بوده است.

وی پس از اعطای دیپلم افتخار به سفیر کشورمان خواهان تقویت تعاملات رسانه‌ای از طریق برپایی دوره‌های آموزشی، تبادل هیات و برگزاری مسابقات ورزشی شد.

حکمت بابا اوغلی نماینده مجلس ملی و مدیر مسئول روزنامه ینی آذربایجان نیز سوء استفاده کشورهای سلطه طلب از رسانه را موجب بروز جنگ و ویرانی در منطقه دانست و افزود: در دوره ماموریت سفیر ایران از رسانه به عنوان ابزاری برای تقویت ارتباطات دو کشور و تامین منافع ملی و افزایش دوستی‌ها استفاده شد.

رئوف عارف اوغلی مدیر مسئول روزنامه ینی مساوات نیز گفت: پس از حضور پاک آیین در جمهوری آذربایجان، مرحله جدیدی از تعاملات رسانه‌ای آغاز شد که نقش مهمی در تحکیم مناسبات دو کشور داشت و موجب شد که دو ملت در غم و شادی یکدیگر شریک باشند.

وی افزود: ایران برای ما یک کشور ویژه است و رهبر انقلاب اسلامی و مراجع دینی این کشور برای ما مورد احترام هستند.

وصاله ماهر قیزی مدیر مسئول خبرگزاری آپا هم از اینکه در دوره ماموریت سفیر ایران، دفتر آپا در تهران تاسیس شده ابراز خرسندی کرد و گفت: من ۱۷ بار با سفیر ایران دیدار همراه با مباحثه و نقد سیاستها داشتم، اما نتیجه بسیار خوب بود و دیدگاه‌های ما به هم نزدیک شد.

فاضل عباس نماینده اتحادیه خبرنگاران اسلامی نیز گفت: عوامل متعددی از جمله کشورهای غربی می‌خواستند با استفاده از رسانه، روابط ایران و آذربایجان را آشفته کنند، اما سفیر ایران ماهرانه با ترفندهای خود، مانع از تحقق اهداف آنان شد.

در این نشست پس از سخنان سردبیر روزنامه پارالل و تعدادی از مدیران رسانه‌ها، سفیر کشورمان با ابراز خرسندی از دریافت دیپلم افتخار، عصر حاضر را عصر اطلاعات و رسانه را منبع قدرت نرم کشورهای جهان دانست و افزود: با استفاده صحیح از رسانه می‌توان اختلافات کشورها را کاهش داد و موجب دوستی و استقرار صلح در جهان شد.

محسن پاک‌آیین اعزام ۱۰ هیات رسانه‌ای و حدود یکصد خبرنگار و فیلمبردار آذری به ایران و متقابلاً اعزام هیات‌های متعدد رسانه‌ای از ایران به جمهوری آذربایجان، در دوره ماموریت خود را موجب شناخت مردم و مسئولان دو کشور از واقعیت‌های کشور دیگر دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا وابسته به اخبار و گزارشات کشورهای ثالث نباشیم و با تبادل اطلاعات دو جانبه، منافع ملی خود را تامین کنیم.

وی درپایان با معرفی امیر کرمی به عنوان مدیر جدید دفتر صداوسیما در باکو، خواهان تداوم تعاملات رسانه‌ای استان‌های مرزی با یکدیگر شد.


 

محسن پاک‌آئین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر