کد خبر: 410972 A

افخم:

ایلنا: سفیر ایران در مالزی گفت: نیاز امروز مسلمانان در میان تنش‌ها و بحران‌ها، روشنگری و دوری از تفرقه است.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم، سفیر ایران در کوالالامپور نیاز امروز مسلمانان را در میان تنش‌ها و بحران‌ها و خدشه‌ای که بر وجهه اسلام و مسلمین از سیاست‌های اسلام‌هراسی و فعالیت گروه‌های تکفیری وارد شده است، روشنگری و دوری از تفرقه و تلاش برای وحدت دانست.

وی تأکید کرد: آنچه امروز امت اسلامی نیاز دارد، انتشار اطلاعات دقیق و صحیح از دین مبین اسلام و تلاش جدی برای وحدت است و عید قربان بزرگترین عید مسلمانان، بارزترین سمبل و نشانه‌ای از وحدت است.

سفیر کشورمان در کوالالامپور گفت: در دوره‌ای که تنش‌ها و بحران‌ها در نقاط مختلف و به ویژه در منطقه غرب آسیا در جریان است و خدشه‌ای که بر وجهه اسلام و مسلمین از ناحیه افراطی‌گری گروهی خاص و تحرکات اسلام‌هراسی وارد شده، تلاش جمعی مسلمانان، یک به یک افراد و اقدامات تک‌تک دولت‌ها برای کمک به وحدت و همبستگی ضروری است و امیدواریم این تعهد و مسئولیت به عمل و نتیجه مثبت منجر شود.

افخم برگزاری این جشن‌‌های مردمی در داخل را نشان آرامش، امنیت و ثبات کشور و به همت تلاش و اهتمام همه مسئولان و خدمتگذاران ملت دانست و خاطرنشان کرد: آرامش، امنیت و ثبات در کشور در منطقه‌ای پرتنش که بحران متاسفانه مدت‌های مدیدی است بر آن حاکم شده، نشانه‌ای از اقتدار و توان ایران اسلامی است.

این دیپلمات کشورمان در مالزی در ادامه تصریح کرد: کارگزاران کشور در مالزی نیز حفظ و تقویت هویت ایرانی اسلامی و معرفی چهره و عظمت ایران اسلامی را در همه ارتباطات با سطوح دولتی و غیردولتی در کشور دوست مالزی کاملا مد نظر دارند.

افخم تأکید کرد: ملت‌هایی توانسته‌اند با قدرت در طول تاریخ ماندگار شده و هویت خود را حفظ کنند که قدردان داشته‌ها و سرمایه‌های خود بوده و با این سرمایه‌های عظیم که در طول تاریخ و به بهایی غیر قابل توصیف و شمارش به آنها رسیده است، به خوبی تعامل کرده و بر این سرمایه‌های عظیم افزوده‌اند و برگزاری و گرامی‌داشت اعیاد بزرگ اسلامی نیز در زمره این سرمایه‌هاست.

مرضیه افخم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر