کد خبر: 414231 A

وزیر دادگستری:

ایلنا: وزیر دادگستری گفت: اگرچه دشمنان خبیث و مکار هستند اما نباید کنار کشید و کنار نکشیدن یعنی حاضر شدن در پای میز مذاکره و حضور در سازمان ملل.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی روز دوشنبه در جمع مسئولان و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی و در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس  با بیان این که قرار نیست حجاج ما با خفت و تحقیر به حج برون، افزود: عربستان سد سبیل الله و شر به پا کرده و گفته بود به حجاج ایرانی ویزا نمی‌دهیم و از کشور ثالث وارد عربستان شوند و اجازه پرواز به آنان نمی دهیم بعد می آیند در دنیا وانمود می کنند که جمهوری اسلامی ایران مانع رفتن حجاج به حج امسال شد.

وزیر دادگستری با گرامیداشت سالروز دفاع مقدس، اظهار کرد: اگر چه جنگ تحمیلی با خود سختی ها، مرارت ها، شهادت ها، اسارت ها، خرابی ها و آوارگی های بسیار داشته است، اما امروز که به عقب بر می‌گردیم جز افتخار، عزت و شرف پشت سرمان نمی بینیم.

وی افزود: صحنه‌های سخت جبهه و پشت جبهه تمام شد و امروز آنچه مانده این است که کام ما از انجام وظیفه شیرین است و شیرینی آن بقدری ماندگار است که نسل‌های بعد هم آن را لمس و حس خواهند کرد.

* فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده است

پورمحمدی خاطرنشان کرد: اینکه امروز از شهادت پدران و برادرانمان با تجلیل و عزت یاد می کنیم یعنی فضای حماسی دفاع مقدس در جامعه وجود دارد و هنوز فرهنگ ایثار و شهادت زنده است.

وی ادامه داد: البته در همان زمان خانواده هایی بودند که برای حاضر نشدن در جنگ و همراه نشدن با مردم از کشور رفته و مهاجرت کردند اما قاطبه مردم ایستادند و کشور خود را از دست ناپاکان نجات دادند.

وزیر دادگستری با رذل، خبیث و پیمان شکن، مکار و دروغگو خواندن دشمن، تصریح کرد: اگرچه دشمن خبیث و مکار است، اما این دلیل بر کنار کشیدن از معرکه ها نمی شود.

وی افزود: دنیا پر از فساد و غفلت است و دام شیطان همه جا گسترانیده شده، اما اسلام هرگز نگفت که در این شرایط عقب نشینی کنید و خود را کنار بکشید تا از دام شیطان در امان بمانید، بلکه می گوید برو جلو ولی در عین حال حواست هم جمع باشد تا شیطان سر تو کلاه نگذارد.

پورمحمدی یادآور شد: اینکه همیشه می گوییم در صحنه ها باید حضور داشته باشید به همین دلیل است و نباید از چیزی بهراسیم چون خود خدا قول داده به افرادی که روی حرف خود می ایستند کمک می‌کند.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: برای همین است که با وجود دوز و کلک دشمن باید رفت در سازمان ملل سخنرانی کرد، مقابل میز مذاکره قرار گرفت، جبهه امنیتی و جبهه اقتصادی را برای سالم سازی و تقویت امنیت کشور تقویت کرد و ایستاد.

پورمحمدی درباره وضعیت امر به معروف و نهی از منکر در کشور، گفت: امر به معروف و نهی از منکر را برای سالم سازی ادارات جدی بگیریم و در حقیقت همگی ما باید از آمرین به معروف و ناهیان از منکر باشیم.

بر اساس این گزارش، چند تن از ایثارگران و بسیجیان وزارت دادگستری در پایان مراسم با دریافت لوح تقدیری از دست وزیر دادگستری تجلیل شدند.

وزیر دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر