کد خبر: 414788 A

مصباحی مقدم در نشست خبری:

ایلنا: سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: هر جا در رای‌گیری به توافق دو سوم آرا برسیم، پذیرفته است و جایی که رای نیاورد، داوری جامعه روحانیت ملاک است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم در نشست خبری امروز خود به عنوان سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سوالی در مورد حضور احمدی‌نژاد در انتخابات شوراها گفت: هنوز نسبت به مصادیق ورود نکردیم و نه اینکه در مورد کاندیداهای شوراها بحثی شده است.

پیشنهاد جبهه پیروان هنوز به دست ما نرسیده است

او در پاسخ به سوال دیگری در مورد بررسی گزینه ضرغامی در جامعه روحانیت گفت: گفتیم جبهه پیروان به ما پیشنهاد بدهند، اما هنوز چیزی به ما ندادند. مبانی اصولگرایی در منشور جامعتین تبیین شده است. ضمن اینکه اسلام رهنمودهای امام قانون و ولایت فقیه شاخص‌های اصلی ماست و بر مبنای همین شاخص‌ها، کاندیداها را بررسی می‌کنیم اما تاکنون اصلاحی در شاخص‌ها صورت نگرفته و همه پیشنهادها در چارچوب همین شاخص‌ها می‌گنجد.

داوری جامعه روحانیت را در اختلاف‌ها ملاک قرار می‌دهیم

خبرنگاری پرسید آیا اتحاد بین اصولگرایان شدنی است، که سخنگوی جامعه روحانیت مبارز پاسخ داد: بله، شدنی است. نقاط مشترک ما روشن و زیاد است و اختلافات جزیی و سلیقه‌ای است. راهکار هم گفت‌وگو است. بیشترین اختلاف در تطبیق مصادیق و شاخص‌هاست. هر جا در رای‌گیری به توافق دو سوم آرا برسیم، پذیرفته است و جایی که رای نیاورد، داوری جامعه روحانیت ملاک است.

مصباحی مقدم تصریح کرد: احزاب باید محوریت جامعه روحانیت را بپذیرند. بنای ما بر این است هر جا وفاق حاصل شد، بقیه به نتیجه تن بدهند و اگر وفاق نشد داوری جامعه روحانیت را بپذیرند.

دیدار نمایندگان اصولگرا با جامعه روحانیت هنوز مشخص نشده است

سخنگوی جامعه روحانیت در پاسخ به سوال خبرنگاری توضیح داد که دیدار نمایندگان اصولگرا با جامعه روحانیت هنوز مشخص نشده است.

بستر جمع‌شدن اصولگرایان هستیم نه حزب

خبرنگار دیگری پرسید آیا جامعه روحانیت مجوز دارد؟ مصباحی‌مقدم گفت: بنای ما بر این است به عنوان یک حزب وارد نشویم. جامعه روحانیت از قبل از پیروزی انقلاب با اشاره امام شکل گرفته و نقش‌آفرین بوده است. همواره هم مرحوم مهدوی کنی تاکید داشتند که ما کارکرد حزبی نداریم و بنا براین است بستری برای جمع کردن نیروهای اصولگرا اقدام کنیم.

جبهه پایداری مستقل از احمدی‌نژاد است

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در توضیح رابطه جبهه پایداری و احمدی‌نژاد گفت: ما جبهه پایداری را یکی از احزاب اصولگرا و مستقل از آقای احمدی نژاد می‌دانیم. اخیرا اما گفتگوی رسمی با آنها درباره انتخابات نداشتیم.

همکاری با جامعه مدرسین فقط در مورد ریاست جمهوری است

او در مورد محوریت جامعتین اینگونه توضیح داد: تلاش هست در صورت موافقت جامعه مدرسین خصوصا در مورد انتخابات ریاست جمهوری با آنها همکاری کنیم، غیر از این در دستور ما چیزی قرار ندارد.

پاسخ احمدی‌نژاد به رهبری را مثبت تلقی می‌کنیم

مصباحی‌مقدم همچنین در مورد نامه احمدی نژاد به رهبری خاطرنشان کرد: پاسخ آقای احمدی‌نژاد به رهبری را مثبت تلقی می‌کنیم.

توضیح در مورد حمایت از روحانی

خبرنگاری سوال کرد جامعه روحانیت به دلیل منع احمدی نژاد و تمرکز روی انتخابات شوراها احتمال دارد از روحانی حمایت کند که سخنگوی این تشکل روحانی توضیح داد: آنچه علت توجه ما به انتخابات شوراست ماهیت شوراهاست و مستقل از انتخابات ریاست جمهوری به آن نگاه می‌کنیم. در کل معتقدیم امسال رقابت جدی‌تر شده است.

مصباحی مقدم گفت: اخبار نادرستی از بنده و دوستان من مطرح شده و بازتاب پیدا کرده مبنی بر این که تیمی برای دفاع از کاندیداتوری آقای روحانی تشکیل شده اما این موضوع صحت ندارد و صحبت از اجماع برای حمایت از آقای روحانی صحت ندارد چون وارد مصادیق نشده‌ایم.

نشست سراسری با اصولگرایان

مصباحی‌مقدم در مورد برنامه نشست سراسری با اصولگرایان گفت: تصمیمی در این مورد گرفته نشده است. باید شورای اصولگرایی تشکیل شود و اگر آن شورا تصمیم گرفت، این نشست برگزار می‌شود.

نسبت به ورود زودهنگام احمدی‌نژاد به سفرهای انتخاباتی به موقع موضع‌گیری کرده بودیم

خبرنگار دیگری پرسید آیا سفرهای انتخاباتی باعث ورود رهبری برای منع احمدی‌نژاد شد که مصباحی مقدم گفت: من سخنگوی جامعه روحانیت هستم نه اصولگرایان. ما نسبت به ورود زودهنگام احمدی نژاد به سفرهای انتخاباتی به موقع موضع ‌گیری کرده بودیم.

جزییات جلسه اخیر جامعه روحانیت مبارز

او در ادامه با اشاره به جلسه اخیر جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد:‌ در این جلسه از کمیته انتخابات و اعضای شورای مرکزی گزارشی ارائه شد که این کمیته با احزاب و فعالان اصولگرا جلساتی برگزار کرده و تصمیماتی گرفته شد که مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از جمله این تصمیمات این است که جامعه‌ی روحانیت شورایی با محوریت اصولگرایان تشکیل دهدکه این طیف در انتخابات شوراها نیز ورود پیدا کرده و فعال باشند. برای این موضوع از همه گروهای اصولگرا و شخصیت ‌های اثرگذار اصولگرایی از جمله تعدادی از خانم‌ها نیز دعوت خواهد شد.

توضیح در مورد فیش‌های حقوقی

مصباحی‌مقدم به گزارشی درباره‌ فیش‌های حقوقی اشاره و تصریح کرد: تاکید ما بر سرعت عمل و سرعت اقدام در این زمینه است و باید به گونه‌ای باشد که احساس تبعیض میان کارکنان دولت از بین برود. تفاوت سقف و کف حقوق باید طبق قانون و سقف حقوق‌ها ۷ برابر کف آن باشد.

توضیح در مورد اف.ای.تی.اف

او همچنین در مورد قرارداد  FATF گفت: دو قانون مبارزه با پولشویی و تروریسم در مجلس قبل در این‌باره تصویب شده بود اما مصالح مالی کشور در آنها تامین نشده بود. قرارداد با FATF باید در چارچوب این قوانین و در جهت منافع ملی باشد.

جامعه روحانیت مبارز غلامرضا مصباحی مقدم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر