کد خبر: 414819 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

ایلنا: معاون اول قوه قضاییه گفت: قرار وثیقه هما هودفر ۱۵۰ میلیون تومانی بود که به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت و در نهایت با تودیع آن، آزاد شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه دیدار دادستان کل کشور عمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره پرونده هما هودفر گفت: تحقیقات در این پرونده تکمیل شد و دادگاه نیز تشکیل شده بود.

وی با بیان اینکه قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی صادر شد که به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت، که البته تهیه وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی زمان برد و در نهایت وثیقه تودیع و وی آزاد شد، اظهار داشت: اگر منع و مشکلی وجود نداشته باشد و فرد ممنوع الخروج نباشد خروج از کشور منعی ندارد. خبر ندارم که ایشان ممنوع‌الخروج بوده یا خیر؛ ولی طبعا وقتی قرار وثیقه صادر می‌شود یکسری محدودیت‌ها هم برداشته می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آزادی هما هودفر ارتباطی با سفر دادستان کل عمان به ایران داشته است یا خیر؟ اظهار داشت که این دو موضوع با یکدیگر بی‌ارتباط است.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه عمان و ایران روابط دیرینه‌ای دارند، تصریح کرد: پیرو این روابط، مقام‌های ایران و عمان در رفت و آمد هستند که این موضوع در شرایط امروز در مسائل دو کشور، منطقه و حتی فرامنطقه‌ای می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه جنگی که نظام سلطه به راه انداخته بسیار بزرگ است، خاطرنشان کرد: مساله تروریسم و همچنین مواد مخدر از مسائلی است که جهان سلطه هم به آن گرفتار است. چه کسی به آنها اسلحه‌های پیش‌رفته و امکانات می‌دهد؟ همه کشورها که گرفتار این موضوع هستند باید راهکار بین‌المللی بیابند. در این جلسه این موضوع را مطرح کردم که دستگاه قضایی برای تعقیب این موضوع چه کارهایی باید انجام دهد.

معاون اول قوه قضاییه در پایان یادآور شد: امروز آمریکا و کشورهای غربی از حقوق بشر استفاده ابزاری می‌کنند.

غلامحسین محسنی اژه ای هما هودفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر