کد خبر: 414994 A

رییس دفتر رییس‌جمهور در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان قزوین:

ایلنا: رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به آغاز شرایط جدید در اقتصاد کشور، ‌اظهار داشت: امروز از مرحله تحریم به مرحله فرصت رسیده‌ایم و باید از فرصت کم‌نظیری که در اقتصاد کشور بوجود آمده برای توسعه کشور و افزایش رفاه مردم استفاده شود.

به گزارش ایلنا، محمد نهاوندیان روز چهارشنبه در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان قزوین، با بیان اینکه این استان از ظرفیت‌های کم‌نظیری در بخش‌های حمل و نقل، کشاورزی و صنعت برخوردار است، گفت: باید تلاش کرد تا ظرفیت‌های بالقوه فراوان و گسترده‌ای که در استان قزوین وجود دارد با ایجاد ساز و کارهای جدید بالفعل شده و از آن در مسیر توسعه استان استفاده کرد.

رییس دفتر رییس‌جمهور افزود: در سه سال گذشته براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت تعداد واحدهای تعطیل شده استان که در آغاز فعالیت این دولت، ۱۲ درصد بود، به حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است و این مسیر باید تا برطرف شدن کامل مشکلات براساس آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته ادامه یابد.

نهاوندیان تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا آینده استان روشن‌تر و فردای استان بهتر از امروز باشد و از فرصت کم‌نظیری که در اقتصاد کشور ایجاد شده به بهترین شکل ممکن در راستای توسعه هر چه بیشتر کشور استفاده کرد.

رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه صنعت کشور در سال‌های اخیر به خاطر مشکلات ناشی از افزایش تورم، صدمات زیادی خورده است، گفت: خوشبختانه امروز با اقداماتی که انجام شده است، تولیدکنندگان با مشکلات گذشته مواجه نیستند و از تورم ۴۰ درصد و مشکلات ناشی از سیاست‌های ارزی عبور کرده‌ایم و شرایط رقابتی مناسبی برای تولیدکننده داخلی با کالاهای وارداتی بوجود آمده است.

نهاوندیان افزود: حذف اضافه هزینه‌های ناشی از مشکلات بانکی و نیز بهبود دسترسی به بازارهای صادراتی فرصت‌های بهتری برای تولیدکننده داخلی بوجود آورده است و با اقداماتی که در حوزه سیاست خارجی و نیز مهار تورم انجام شده موانع موجود از سر راه تولیدکنندگان و حضور فعالانه در بازارهای رقابتی دنیا فراهم شده است که می‌توان از این فرصت برای تقویت بخش تولید داخلی استفاده کرد.

رییس دفتر رییس‌جمهور خطاب به تولیدکنندگان و بنگاه‌های بخش خصوصی، تصریح کرد: در عرصه رقابت‌ اقتصادی امروز جهان جز با نوآوری‌های جدید و مختلف نمی‌توان حضور پایداری در عرصه رقابت داشت، لذا ضرورت دارد فعالان اقتصادی رابطه و تعامل قوی‌تری با سیاست‌گذاران داشته باشند و با نوآوری‌های جدید حضور خود در حوزه رقابت‌های اقتصادی را تثبیت کنند.

نهاوندیان اضافه کرد: امروز رویکرد کشورهای مختلف دنیا نسبت به ایران، تلاش به منظور مشارکت با ایران است و در این راستا مأموریت دستگاه دیپلماسی نیز بازاریابی برای تولیدکنندگان داخلی می‌باشد.

رییس دفتر رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: برای فصل جدید اقتصاد ایران که مرحله حرکت از فرصت به خلاقیت است، نیازمند نهادسازی‌های جدید و تقویت بنگاه‌های اقتصادی هستیم تا با بهره‌گیری از ظرفیت آنها کاستی‌های گذشته را جبران کنیم.

نهاوندیان با بیان اینکه در ۶ ماهه سال ۹۵، حدود ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان قزوین فعال شده است، اظهار داشت: این موضوع نشان‌دهنده این است که در شرایط جدید اقتصاد کشور، ظرفیت‌های بالقوه استان قزوین می‌تواند به سرعت به بالفعل تبدیل شود.

 

نهاوندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر