کد خبر: 416540 A

سوال قاضی‌پور از وزیر جهاد کشاورزی:

ایلنا: نماینده مردم اردبیل گفت: خریدهای کلان به تولید ملی نیاز دارد. الان تولید ملی کجاست؟ خریدهای وزارت جهاد کشاورزی از خارج انجام شده و از داخل نبوده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نادر قاضی‌پور در سوال خود از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲.۵ میلیارد بیت‌المال را چکار کردید. این پول را پس ندادید. حتی سود آن را هم پس ندادید و آن را خوردید.

او با بیان اینکه خریدهای کلان به تولید ملی نیاز دارد، افزود: الان تولید ملی کجاست؟ این خریدها از خارج انجام شده و از داخل نبوده است. ما بر اساس حکم حکومتی به وزارت جهاد کشاورزی دو و نیم میلیارد پول دادیم اما این پول‌ها صرف خرید ساختمان و خرید از خارج کشور شد. آیا قرار بود پول بیت‌المال به خارجی‌ها هدیه شود؟ الان اشتغال جوانان و تولید ملی ما کجاست؟

نماینده مردم اردبیل اظهار داشت: وزیر توضیح بدهد ذرت و شکر با چه قیمتی خریداری شده است؟ الان باید مشخص شود، از کجا و چگونه خریداری شده است.

قاضی‌پور با انتقاد از افزایش قیمت شکر از ۲۳۰۰ هزار تومان به ۳۸۰۰ تومان گفت: نکند مثل دوره قبل شکر در محله شما ارزان است؟ شما بگویید کدام آقازاده کدام زالوصفت پول مردم را خوردند و شکر را احتکار کردند و به مردم ندادند تا قیمت آن زیاد شود؟ دولت با سیاست‌های اشتباه که به سود رانت‌خواران است باعث بیکاری تعداد زیادی کارگر شده است.

او با بیان اینکه کارخانجات شکلات‌سازی که چند هزار نفر در آن اشتغال دارند، کارگران را به مرخصی اجباری می‌فرستند، افزود: چرا همزمان با تولید شکر در کارخانجات اجازه واردات شکر می‌دهید و تولید ملی را فلج می‌کنید. پشت پرده نوسانات قیمت چه کسانی هستند؟ ماشین‌های ۴-۵ میلیاردی متعلق به همین افراد است.

نماینده ارومیه گفت: چرا مجوز انحصاری واردات شکر به دو نفر داده شده است؟ چرا اسم طرف‌های قرارداد ذکر نشده است؟ رئیس دفتر یکی از معاونان وزیر ۲۱ میلیون تومان حقوق می‌گیرد. یک دختر دانشجو در وزاتخانه ۱۲ میلیون حقوق می‌گیرد.

قاضی‌پور با بیان اینکه وزیر کشاورزی موجب شد قیمت شکر در طول ۱۰ روز از ۲۲۰۰ تومان به ۳۸۰۰ تومان برسد خطاب به او اظهار داشت: سر ملت کلاه نگذارید.

نادر قاضی پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر