کد خبر: 419840 A

زاهدی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: نماینده اصولگرای مردم کرمان با بیان اینکه اعمال فشار به فانی برای تغییر مدیران منطقه‌ای را تکذیب نمی‌کنم، گفت: علیه حاشیه‌سازان شکایت می‌کنم.

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در واکنش به حواشی ایجاد شده درخصوص دلایل منتفی شدن استیضاح وزیر آموزش و پرورش، اعلام کرد: تمامی مسائل مطرح شده در این رابطه را به‌شدت تکذیب می‌کنم.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن تکذیب اظهارنظر یکی از اعضای این کمیسیون درخصوص فشار زاهدی به فانی به‌منظور تغییر مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و توقف استیضاح درصورت انجام این تغییرات مدیریتی، گفت: قطعاً این مسئله را از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری می‌کنم و علیه حاشیه‌سازان که چنین دروغ بزرگ و آشکاری را گفته‌اند، شکایت خواهم کرد.

به گزارش ایلنا، محمود صادقی پس از این‌که در یک تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس، علت توقف استیضاح وزیر آموزش و پرورش را «تحمیل عزل و نصب» به این وزارتخانه ازسوی برخی از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد، ابتدای هفته جاری در این رابطه به ایلنا گفت: گزارش‌های موثقی در اختیار بنده قرار گرفت که به‌ویژه در استان کرمان و برخی دیگر مناطق کشور فشار زیادی به وزیر آموزش و پرورش برای تغییر مدیرکل آموزش و پرورش استان و برخی دیگر از مسئولان استانی اعمال شده که با پیگیری‌های بنده و دیگر نمایندگان استان کرمان این مسئله متوف شده است.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید در مجلس دهم با بیان اینکه «هدف از طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش بهره‌برداری شخصی و اعمال تغییراتی در چارت مدیریتی آموزش و پرورش برخی استان‌ها بوده» خاطرنشان کرد: برخلاف قانون اساسی، استیضاح را برای به انجام رساندن این بهره‌برداری‌ها، متوقف کردند.

این درحالی است که زاهدی روز گذشته علاوه بر تکذیب این مسئله در گفت‌وگو با ایلنا، با حضور در جمع خبرنگاران اعلام کرد: مواردی که در استیضاح بود، مسائل کلان ملی است و همان‌طور که در جلسه روز گذشته شاهد بودید، بحث تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در صحن تصویب شد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آیا وجدان یک نماینده اجازه می‌دهد با تغییر چند مدیر بر چنین تخلفاتی سرپوش بگذارد؟ کدام وجدان بیداری چنین کاری را انجام می‌دهد؟ شأن مجلس و شان نمایندگان بالاتر از آن است که چنین مسائلی مطرح شود.

نماینده اصولگرای کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مجالس هشتم و نهم برای انجام تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، و تایید این‌که تخلف‌های صورت گرفته صرفاً مربوط به دولت فعلی نیست، تخلف‌های صندوق ذخیره فرهنگیان را یکی از محورهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد و درباره اعمال فشار به فانی برای تغییر مدیران منطقه‌ای گفت: این مسئله را تکذیب نمی‌کنم، بلکه فقط تاکید می‌کنم اینکه کسی شأن استیضاح را پایین بیاورد و بخاطر تغییر یک مدیر، امضای خود را از استیضاح پس بگیرد، ظلم و خیانت به مجلس است.

با این حال زاهدی بلافاصله پس از تایید تلویحی و عدم تکذیبِ اعمال فشار به فانی، در پاسخ به این سوال که آیا چنین خیانتی در جریان استیضاح وزیر آموزش و پرورش انجام شده، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

محمدمهدی زاهدی استیضاح فانی محمود صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر