کد خبر: 420017 A

وزیر اطلاعات:

ایلنا: وزیر اطلاعات در ملاقات با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد که امروز با وجود همه ناامنی‌های منطقه، امنیتی بر ایران اسلامی حکم فرماست که در هیچ کشوری وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی گفت: هنر وزارت اطلاعات این است که مسائل اجتماعی را در مرحله اجتماعی بودن حل کند و نگذارد مشکلات سیاسی - امنیتی و هزینه‌ها زیاد شود.

او با بیان اینکه خیلی از مسائل امنیتی ریشه جغرافیایی، اجتماعی و اقتصادی دارد، افزود: اینگونه مسائل باید‌‌ همان زمانی که رخ می‌دهد، حل شود تا مسئله امنیتی نشود.

علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات برای این تاسیس شده تا مشکلات با پیشگیری حل شود و نگذاریم مشکلات، امنیتی شود افزود: وظیفه وزارت اطلاعات این است که مسائل اجتماعی را در مرحله اجتماعی بودن حل کند و نگذارد سیاسی امنیتی شود و هزینه‌ها زیاد شود.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه دولت در شرایط سختی روی کار آمد، گفت: با همه سختی‌ها امروز آرامش بی‌نظیری بر کشور حاکم است.

علوی با اشاره به اینکه دولت، دولت سیاسی نیست افزود: همه تلاش دولت این است که مشکلات کشور به صورت اصولی رفع شود.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استانی حساس و مرزی است گفت: امروز با وجود همه ناامنی‌های منطقه، امنیتی بر ایران اسلامی حکم فرماست که در هیچ کشوری وجود ندارد.

وزیر اطلاعات به درگیری و ناامنی در برخی کشورهای منطقه هم اشاره کرد و افزود: دشمنان ایران اسلامی بسیار تلاش کردند که در ایران ناامنی ایجاد کنند، اما با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج)، و سایر نیرو‌ها هیچگاه موفق نبوده‌اند و ان‌شاءلله نخواهند بود.

علوی این امنیت را حاصل یک تلاش جمعی در کشور دانست و گفت: همه مسئولان در تلاشند تا دغدغه‌های مردم رفع شود.

پس از این دیدار وزیر اطلاعات به دیدار امام جمعه بیرجند رفت و در ابتدای سخنان خود از فرهنگ بالای مردم استان گفت.

حجت‌الاسلام علوی به اتحاد و همبستگی علما و بزرگان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: همبستگی باعث وحدت و دلگرمی مردم و استحکام جامعه می‌شود.

او به مشکل کم آبی و تشدید آن بدلیل کاهش بارندگی‌ها در بسیاری از نقاط کشور اشاره کرد و افزود: دولت تلاش می‌کند این مشکلات را برطرف کند اما پروژه‌های آبرسانی بسیار پرهزینه و زمان بر است که امیدورایم مردم از نتایج این طرح‌ها بهره‌مند شوند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مدیران کشوری زمانی می‌توانند به وظیفه خود به خوبی عمل کنند که امنیت در کشور حکم فرما باشد گفت: امروز این امنیت در سایه رهبری مقام معظم رهبری (حفظه الله) و با تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج)، نیروهای مسلح و همه دستگاه‌های اجرایی و قضایی برقرار است و همدلی و همگرایی بی‌نظیری بر کشور حکم فرماست.

حجت‌الاسلام علوی به ابراز خرسندی رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) از تعامل وزارت اطلاعات با سایر دستگاهای اطلاعاتی و نظامی اشاره کرد و افزود: وزارت اطلاعات در هر قسمتی که بتواند اثرگذار باشد، با جان و دل کمک خواهد کرد.

شایان ذکر است وزیر اطلاعات صبح امروز به استان خراسان جنوبی سفر و در فرودگاه بیرجند مورد استقبال مسولان استانی قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر