کد خبر: 421981 A

پزشکیان در دیدار همتای اتریشی:

ایلنا: نایب رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای اتریشی خود گفت: متأسفانه قدرت‌های خارجی با دخالت در امور داخلی برخی کشورهای منطقه باعث شکل گیری شرایط فعلی شده‌اند و تنها راه حل موجود همکاری همه کشورهای برای بازگرداندن امنیت و آرامش به منطقه است.

به گزارش ایلنا، کارل هاینس کپف نایب رییس مجلس اتریش شامگاه یکشنبه با مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

پزشکیان در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت ارتباطات پارلمانی در تسهیل مناسبات دوجانبه گفت: گسترش همکاری‌های پارلمانی میان مجالس ایران و اتریش نقش مهمی در تعمیق و تقویت روابط دوستانه فیمابین در سایر بخش‌ها دارد و مجلس شورای اسلامی باتوجه به سابقه خوب روابط دو کشور از توسعه همکاری‌ها حمایت می‌کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه به برشمردن زمینه‌های مختلف همکاری میان دو کشور اعلام کرد: ایران و اتریش از توانمندی‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، بازرگانی، صنعتی و گردشگری برخوردارند که می‌بایست از آن‌ها در جهت افزایش مراودات دو کشور استفاده کرد.

پزشکیان در بخش دیگری از سخنان گفت: تبادل هیأت‌های سیاسی و پارلمانی و تعامل مسئولان دو کشور در افزایش شناخت متقابل و رسیدن به زمینه‌های مشترک برای توسعه همکاری‌ها موثر است.

نماینده مردم تبریز در پایان این دیدار با اشاره به اوضاع منطقه گفت: متأسفانه قدرت‌های خارجی با دخالت در امور داخلی برخی کشورهای منطقه باعث شکل گیری شرایط فعلی شده‌اند و تنها راه حل موجود همکاری همه کشورهای برای بازگرداندن امنیت و آرامش به منطقه است.

کارل هاینس کپف نایب رئیس مجلس اتریش نیز در همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی با پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در زمینه‌های مختلف گفت: ایران به عنوان کشوری با ثبات و پیشرفته در منطقه پرآشوب خاورمیانه از نظر اتریش دیگر کشورهای اروپایی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

او با تاکید بر لزوم افزایش ارتباطات پارلمانی افزود: مجالس دو کشور با ارتباطات خود می‌توانند موانع توسعه همکاری‌های دو کشور را برطرف کنند تا مناسبات فیمابین در حوزه‌های مورد علاقه گسترش یابد.

نایب رییس مجلس اتریش همچنین با اشاره به بحران‌های منطقه خاورمیانه گفت: اتریش با اعتقاد به حق تعیین سرنوشت ملت‌ها و پرهیز از مداخله در امور دیگر کشور‌ها، همانند ایران گفتگو و مذاکره سیاسی را راه حل عبور از مصائب و مشکلات فعلی و برقراری ثبات و امنیت در منطقه می‌داند.

کارل هاینس کپف در پایان این دیدار خواستار افزایش رایزنی و همکاری دو کشور در موضوعات منطقه‌ای و بین المللی شد.

مسعود پزشکیان ایران و اتریش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر