کد خبر: 422165 A

آراز سازه ارتباطی با وزارت دفاع ندارد؛

ایلنا: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد: مدیریت طرح‌های ملی، مدیریت اجرایی پروژه‌های مناطق پنجگانه کشور و شرکت مدیریت طرح‌های زیر ساختی و توسعه عمرانی آراز سازه و مدیر عامل آن ارتباطی با این وزارتخانه و سازمان‌های وابسته به آن ندارد.

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه وزارت دفاع آمده است: فردی با نام «م.ر.الف» خود را فرزند یکی از سرداران شهید و دارای مدرک دکترای عمران و فارغ التحصیل دانشگاه امام حسین (ع) معرفی و در اوایل شهریور ماه سال گذشته با مراجعه به یکی از شرکت‌های اقماری وزارت دفاع ادعا می‌کند در منطقه چشمه‌شور علی‌آباد قم مجری طرحی ملی با عنوان احداث سایتی چندمنظوره است. در این راستا متهم اقدام به اجاره دفتر کاری در خیابان ملاصدرا کرده و پس از نصب تابلویی تحت عنوان مدیریت طرح‌های ملی، مدیریت اجرایی پروژه‌های مناطق پنج‌گانه کشور شروع به فعالیت می‌کند.

وی به منظور موجه جلوه دادن پروژه، کارفرمای اصلی را وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح معرفی و با عنوان مدیریت طرح‌های ملی کشور اقدام به مکاتبه با بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی کرده و از آنان درخواست می‌کند اسناد مالی و ضمانت نامهٔ بانکی خود را به ذی‌نفعی وزارت دفاع و با شناسهٔ ملی این وزارتخانه صادر کند.

با ورود سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع به موضوع مذکور و طی فرآیند اطلاعاتی و انجام استعلام‌هایی از مراجع مختلف مشخص شد که او فاقد مدرک دکتراست و هیچگونه ارتباط سببی و نسبی با سردار شهید مدعی شده نداشته و هیچ انتسابی به دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی کشور ندارد و عنوان مدیریت طرح‌های ملی و پروژه سایت چشمه‌شور علی‌آباد قم کاملاً واهی و جعلی است.

متهم «م.ر.الف» در آبان ماه سال ۹۴ جهت انجام تحقیقات قضایی بازداشت و سپس با قرار وثیقه ۴۰ میلیارد ریالی اواخر بهمن ماه‌‌‌ همان سال آزاد شده تا پرونده مراحل صدور قرار مجرمیت و سیر مراحل دادگاه وی دنبال شود.

متهم «م.ر.الف» در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیر نقدی از افراد حقیقی و شرکت‌های خصوصی اخذ و با ساخت مهری جعلی با نام وزارت دفاع اقدام به وصول برخی چک‌های صادره به نام این وزارتخانه کرده است.

برابر رصدهای اطلاعاتی بعمل آمده از سوی سازمان حفاظت اطلاعات وزات دفاع، متهم «م.ر.الف» ابتدای سال ۹۵ و از طریق اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری تهران شرکتی را با عنوان شرکت مدیریت طرح‌های زیرساختی و توسعه عمرانی آراز سازه با مسئولیت محدود ثبت و دفتر آن را در خیابان ملاصدرا تهران مجدداً بازگشایی کرده است.

متهم «م.ر.الف» به تازگی اقدام به تعریف پروژه‌ای جدید با نام ابریشم در حوالی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) کرده و با مصاحبه با برخی سایت‌های خبری ماهیت پروژه‌های خود را سایت نظامی با ۱۱۵ میلیون متر مکعب خاکبرداری به همراه ۱۴۴ کیلومتر کانال به عرض ۵۰ متر و عمق ۱۴ متر با بهره برداری وزارت دفاع که ۱۷ قطعه ۲ کیلومتری در ۴ ضلع این سایت وجود دارد، اعلام می‌کند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هیچگونه پروژهٔ صنعتی، نظامی و غیر نظامی در منطقه چشم شور علی آباد قم و همچنین منطقهٔ فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نداشته و ندارد.

دفتر مدیریت طرح‌های ملی، مدیریت اجرایی پروژه‌های مناطق پنج‌گانه کشور و شرکت مدیریت طرح‌های زیر ساختی و توسعه عمرانی آراز سازه و مدیر عامل آن هیچ ارتباطی با این وزارتخانه و سازمان‌های وابسته به آن ندارد و چنانچه فرد یا افراد حقیقی و حقوقی از شرکت مذکور و مدیر عامل آن شاکی هستند مراتب را به دفتر ارتباطات مردمی این وزارتخانه نیز منعکس کنند.

وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر