کد خبر: 423801 A

علی اکبر صالحی:

ایلنا: رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه دولت‌های برخی از کشورهای منطقه به دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی حسادت می‌کنند، تاکید کرد: البته حساب ملت‌ها جداست، امت‌های اسلامی عموماً از دستاوردهای ما خوشحالند.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی در دیدار مدیر شبکه جهانی سحر و تنی چند از مدیران این شبکه که در محل سازمان انرژی اتمی و با هدف رونمایی از مستند ۲۷ قسمتی با عنوان «آفتاب نهان»، برگزار شد، ضمن تقدیر از فعالیت‌های شبکه جهانی سحر در انعکاس مناسب رویداد‌های هسته‌ای کشور و ارائه این اثر که می‌تواند دستاوردهای کشور را در این زمینه به عنوان یکی از نمادهای قدرت ملی ما به اطلاع عموم برساند، گفت: انرژی هسته‌ای اکنون از منظر عام تبدیل به نماد افتخار و عزت ملت و کشور و نمود «ما می‌توانیم» شده است.

توانمندی و صبر ایران، غربی‌ها را به میز مذاکره کشاند

وی با بیان اینکه تصور غربی‌ها این بود که ما می‌خواهیم در مقاصد غیر صلح‌آمیز از دستاوردهای هسته‌ای استفاده کنیم، اظهار داشت: به همین دلیل فشارهای فراوان، تحریم‌ها و محدودیت‌های زیادی را به ما تحمیل کردند. اما توانمندی و صبر این ملت آن چنان بود که آن‌ها را به میز مذاکره کشاند و از حالت تقابل به حالت تعامل درآورد. یقیناً اگر نبود همت جوانان این مملکت در دستیابی به آستانه‌های این فناوری، چالشی با آن‌ها حداقل در این زمینه نمی‌داشتیم.

غرب در بزرگنمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران اشتباه کرد

معاون رییس جمهور با اشاره به اشتباه غرب در بزرگنمایی فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران که منجر به افزایش اقتدار ما در افکار عمومی شد، به دستاوردهای ارزشمند کشور در دستیابی به سوخت 20 درصد، آب سنگین، غنی‌سازی و برخی دیگر از دستاورد‌ها پرداخت و تصریح کرد: اگر شما به عنوان رسانه‌ای که تجارب متراکمی دارد، این تلاش‌های ارزشمند را به عنوان الگوی «ما می‌توانیم» به افکار عمومی امت اسلامی برسانید، این امت از یأس و ناامیدی خارج می‌شود. سپس آن‌ها به این باور می‌رسند تا از دولت‌هایشان بخواهند که حرکت کنند. کار شما باید با ذهن مأنوس باشد و نحوه ارائه به صورتی باشد که مخاطب علاقه‌مند به دیدن و شنیدن آن باشد.

صالحی با تاکید بر مضمون پیام قرآن کریم که می‌گوید، بنده معتقد من، هیچگاه مایوس نیست، از رسانه‌ها خواست تا امیدبخشی کنند.

توقعات عمومی باید تعدیل شود

وی با اشاره به مشکلاتی که به طور معمول در کشور وجود دارد و طبیعی است، خاطرنشان کرد: دستاوردهای خوبی هم داریم که باید با اطلاع‌رسانی آن‌ها به مردم امید بدهیم و اعتماد به نفس و قدرتی را که در ابعاد گوناگون بدست آورده‌ایم را انعکاس دهیم.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان برخی مشکلات اساسی و متعدد کشورهای اسلامی و خاورمیانه ابراز امیدواری کرد، توقعات عمومی تعدیل شود تا کشور بتواند با تلاش مردم و مسئولین به جایگاه شایسته‌اش برسد.

امت‌های اسلامی عموماً از دستاوردهای ما خوشحالند

صالحی با بیان اینکه دولت‌های برخی از کشورهای منطقه به دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی حسادت می‌کنند، ابراز داشت: البته حساب ملت‌ها جداست، امت‌های اسلامی عموماً از دستاوردهای ما خوشحالند. به این دلیل که آن‌ها ایران را از منظر جهان اسلام می‌بینند نه از منظر صِرف ایران. ما‌ام القرای جهان اسلام هستیم و پرچم اسلام را به دست داریم. اسلام ما یک اسلام عقلانی و اصیل است. 

 

علی اکبر صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر