کد خبر: 424029 A

درخواست هیات رییسه مجلس از روحانی؛

ایلنا: اعضای هیات رییسه مجلس در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار جلوگیری از تصمیم نادرست افزایش هزینه انشعاب برق شدند.

به گزارش ایلنا، نامه اعضای هیات رییسه مجلس که به امضای غلامرضا کاتب، محمدعلی وکیلی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، بهروز نعمتی و اکبر رنجبرزاده رسیده، به شرح زیر است:

احتراما به استحضار می‌رساند در شرایطی که کشور دچار چالش‌های جدی در حوزه اقتصادی شده و با رکود نگران‌کننده‌ای در این زمینه مواجه هستیم مطلع شدیم که وزارت نیرو با اتخاذ سیاستی نادرست، نسبت به افزایش چندباره هزینه اشتراک برق خانگی و تجاری ظرف سه سال گذشته که رشدی ۸۰۰ درصدی را به دنبال داشته است، تعرفه دو میلیون ریالی در سال ۱۳۹۲ را به ۱۶ میلیون ریال در سال ۱۳۹۵ افزایش داده است.

با توجه به شرایط موجود کشور، فشار اقتصادی به مردم و فعالان حوزه اقتصادی نه تنها مشکلی را برطرف نمی‌‌کند بلکه باعث تشدید رکود، آسیب جدی به فضای کسب و کار و جلوگیری از رونق اقتصادی در کشور خواهد بود.

وزارت نیرو به جای اینکه با جدید مطالبات خود را از نهادها و سازمان‌های دولتی و عمومی وصول کند، راه آسان‌تر که افزایش هزنیه انشعاب برق خانگی و تجاری است را در پیش گرفته که این رویه غلط نارضایتی عمومی را نیز در پی خواهد داشت.

لذا از محضر حضرتعالی تقاضا دارم با ورود به این مساله از افزایش بی‌رویه، غیرکار‌شناسی و ناعادلانه هزینه انشعابات برق توسط وزارت نیرو جلوگیری کنید.

4

به گزارش ایلنا، نامه اعضای هیات رییسه از سوی محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ارجاع شده است:

جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور
سلام علیکم

شماره ۴۶۹۶۵/۱۲/د مورخ ۳/۷/۱۳۹۵ هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با موضوع درخواست «بررسی و جلوگیری از افزایش بی‌رویه و غیرکار‌شناسی هزینه انشعابات برق» که تصویر آن به پیوست ارسال می‌شود، به استحضار ریاست محترم جمهوری رسید، پی نوشت فرمودند:  «افزایش بر چه مبنایی صورت گرفته است؟ برای سال جاری (۱۳۹۵) هیچ افزایشی قابل قبول نیست.»

محمد نهاوندیان

5

 

حمید چیت چیان سوال مجلس از وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر