کد خبر: 424138 A

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه ظهر امروز در بغداد با معاون سیاسی وزارت خارجه عراق ملاقات و در خصوص روابط و مناسبات دو جانبه و تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری در دیدار نزار خیرالله معاون سیاسی وزارت خارجه عراق با اشاره به اینکه افراط‌گرایی و تروریسم تهدیدی جدی برای منطقه و جهان است، تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران به حمایت همه جانبه خود از دولت و ملت عراق در رویاروئی با تروریسم ادامه خواهد داد.

او بر ضرورت تشریک مساعی ایران و عراق در زمینه حل بحران‌ها و مشکلات جاری در منطقه و اهمیت برگزاری نشست‌های دو و چند جانبه با این هدف تاکید کرد.

معاون سیاسی وزارت خارجه عراق نیز در این دیدار با اشاره به وجود تهدیدات و منافع مشترک و راهبردی بودن روابط دو کشور، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از عراق قدردانی و تشکر کرد. نزار خیرالله مبارزه با تروریسم را مهم‌ترین اولویت عراق در این مرحله توصیف و ابراز امیدواری کرد با افزایش رایزنی‌ها و همکاری‌ها میان ایران و عراق، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر روابط دو کشور باشیم.

او همچنین بر آمادگی عراق جهت تقویت روابط دو جانبه و استفاده از تجارب کشورمان در زمینه‌های بازسازی و توسعه روابط اقتصادی تاکید کرد.

جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه را در سفر به عراق همراهی می‌کند.

ایران و عراق حسین جابری انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر