کد خبر: 428874 A

سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع چین مطرح کرد؛

ایلنا: رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به روابط دوجانبه و عزم طرفین برای ارتقاء روابط به یک سطح راهبردی، بر اجرای تفاهم‌نامه امضا شده میان دو کشور، که دستور کاری برای برنامه‌ها و اقدامات نظامی دو کشور است، تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، سپهبد چانگ وان چوان وزیر دفاع جمهوری خلق چین که در صدر هیئتی نظامی به تهران سفر کرده است، صبح امروز با سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین ضمن اشاره به سوابق طولانی روابط دوستانه نظامی و دفاعی بین دو کشور، بر ادامه دیدارها و تماس‌ها درباره موضوعات مورد علاقه طرفین به ویژه در خصوص موضوعات و چالش‌های امنیتی و نظامی منطقه، ضرورت مقابله با تروریسم به عنوان مهم‌ترین تهدید کنونی در جهان و توسعه صلح، ثبات و رعایت حقوق دولت‌های قانونی تاکید کردند.

سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه میان دو کشور و تاکید بر ضروت همکاری در مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی اظهار کرد: روابط دفاعی ایران و چین از پیشینه بسیار خوبی برخوردار است.

وی افزود: جمهوری خلق چین و نیروهای مسلح این کشور از دوستان بسیار خوب ما بوده و جمهوری اسلامی برای توسعه و تعمیق همکاری‌های دفاعی و نظامی ازجمله برگزاری رزمایش‌های نظامی میان دو کشور آمادگی کامل دارد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن تقدیر از نقش سازنده کشور چین در معادلات جهانی، بر تداوم این نقش به منظور مقابله با سلطه‌طلبی و تجاوزگری استکبار جهانی تاکید کرد.

باقری همچنین با اشاره به روابط دوجانبه و عزم طرفین برای ارتقاء روابط به یک سطح راهبردی، بر اجرای تفاهم‌نامه امضا شده میان دو کشور، که دستور کاری برای برنامه‌ها و اقدامات نظامی دو کشور است، تاکید کرد.

سپهبد چانگ وان چوان نیز در این دیدار، روابط دو کشور را بسیار امیدوارکننده توصیف کرد و با اشاره به جایگاه مهم و معتبر جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح چین به اجرا و تحقق کامل توافقات دفاعی و نظامی میان دو کشور پای‌بند هستند.

سرلشکر باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر