کد خبر: 428937 A

با حضور معاون پارلمانی رییس‌جمهور؛

ایلنا: مراسم گرامیداشت سالروز شکست حصر سوسنگرد با حضور حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس‌جمهور روز چهارشنبه در خوزستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که با حضور جمعی از مقامات محلی، امام جمعه دشت آزادگان، فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس برگزار می شود، از فاتحان عملیات سوسنگرد نیز تجلیل خواهد شد.

عملیات شکست حصر سوسنگرد که در محاصره کامل نیروهای متجاوز بعثی قرار داشت در آبان ماه ۱۳۵۹ و با شرکت رزمندگان لشکر ۹۲، سپاه پاسداران، بسیجیان، جهاد سازندگی و نیروهای ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران و با حمایت هوانیروز آغاز شد و پس از چند روز نبرد شدید، سرانجام در روز ۲۶ آبان سوسنگرد قهرمان از محاصره درآمد. در این عملیات نیروهای اسلام موفق شدند با انهدام وسیع نیروها و تانک‌های دشمن، فاتحانه وارد شهر شده و مدافعان جان بر کف شهر را در آغوش بگیرند. بدینگونه شهر سوسنگرد، به «شهر عاشقان شهادت» اشتهار یافت.

 بازید از برخی مناطق عملیاتی جنوب کشور، تجلیل از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر و حضور در مرز چذابه که این روزها و در آستانه اربعین حسینی شاهد حضور انبوه عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) برای عزیمت به کربلای معلا است، از دیگر برنامه های سفر دو روزه آقای امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری در سفر به خوزستان است.

 معاون رئیس جمهور روز سه‌شنبه نیز در نخستین روز سفر خود به خوزستان با آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و آیت الله شفیعی عضو مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت و گو می کند.

 امیری همچنین قرار است با خانواده سرلشگر شهید علی هاشمی فرمانده قرارگاه نصرت و از طراحان اصلی عملیات خیبر و بدر دیدار کند.

شهید هاشمی در سال ۱۳۶۷ در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از ۲۲ سال کشف و در سال ۱۳۸۹ در اهواز به خاک سپرده شد. وی به دلیل آشنایی با مناطق عملیاتی خوزستان، نقش مهمی درموفقیت های رزمندگان اسلام در این مناطق داشت.

سالروز شکست حصر سوسنگرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر