کد خبر: 429618 A

دبیر هشتمین نمایشگاه صنعت هوایی خبر داد؛

ایلنا: دبیر هشتمین نمایشگاه صنعت هوایی و هوانوردی با بیان اینکه سوخوهای روسی برای اولین بار در آسمان ایران پرواز نمایشی خواهند داشت، گفت: در این نمایشگاه ۱۰۰ شرکت مرتبط با صنعت هوایی از کشورهای اروپایی و آسیایی حضور دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، بیژن بنکدار در مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت هوایی در کیش با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه سابقه ۱۵ ساله دارد ، گفت: از ۱۵ سال گذشته بیشتر در عرصه صنایع هوایی و هوانوردی در جزیره کیش در قلب خلیج فارس بنیان گذاشته شد.

وی ادامه داد: هر دو سال یک بار علیرغم وجود فشارهای بین المللی و تحریم‌های نابجا این نمایشگاه تکرار شد و این نمایشگاه امروز به صحنه اقتدار و غرور ملی تبدیل شده است.

بنکدار ادامه داد: در نمایشگاه امسال بیش از ۱۰۰ شرکت داخلی و خارجی از کشورهای آلمان ، ایتالیا ، مالزی ، انگلستان ، روسیه ، ترکیه ، آمریکا و ژاپن و فرانسه حضور دارند که فرصت مناسبی برای انجام تعامل و همکاری بین شرکت‌های داخلی و خارجی فراهم است.

این مقام مسئول تاکید کرد: امسال در نمایشگاه هوایی کیش برای نخستین بار پس از انقلاب شاهد عملیات نمایشی شوالیه‌های روسی و بالستیک شامل ۵ فروند سوخو شامل ۶ هواپیمای جت خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین نیروهای هوایی ارتش جمهوری اسلامی با حضور قدرتمند جنگنده‌های خود پروازهای نمایشی خواهند داشت.

هشتمین نمایشگاه صنعت هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر