کد خبر: 429626 A

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع:

ایلنا: معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع با بیان اینکه ‌راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) بی‌نظیرترین مانور سیاسی دنیاست، تاکید کرد: اقامه عزای حسینی (ع) در اربعین باید سال به سال باشکوه‌تر و با عظمت‌تر برگزار شود.

به گزارش ایلنا، سردار علیرضا تمیزی‌ معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع در جمع فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج این وزارتخانه با اشاره به مانور بزرگ شیعیان جهان در اربعین حسینی (ع) گفت: اقامه عزای حسینی (ع) در اربعین باید سال به سال باشکوه‌تر و با عظمت‌تر برگزار شود تا دشمنان اسلام و شیعیان قدرت روزافزون پیروان امیرالمومنین (ع) را به نظاره بنشینند. 

راهپیمایی بزرگ اربعین بی‌نظیرترین مانور سیاسی دنیاست

وی با بیان اینکه ‌راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) بی‌نظیرترین مانور سیاسی دنیاست، اظهار داشت: میلیون‌ها نفر هر ساله در بزرگ‌ترین گردهمایی مذهبی جهان پای پیاده با هدف مقدس زیارت حرم اباعبدالله الحسین (ع) به سمت مقتدایشان حرکت می‌کنند که این حرکت نشأت گرفته از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ‌به دست معمار کبیر انقلاب اسلامی است.‌

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع با اشاره به حرکت جمهوری اسلامی ایران در مسیر گسترش عدالت و توحید در جهان تصریح کرد: هدف اصلی نظام اسلامی ایران، بسط عدالت است و در این مسیر با تمام توان حرکت کرده است.

دشمنی‌ها علیه این ملت و نظام اسلامی ادامه دارد

تمیزی با تاکید بر اینکه عدالت‌خواهی و حق‌طلبی، مشکلات زیادی را در مسیر حرکت خود دارد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که انقلاب اسلامی به سمت هدف عالی خود حرکت می‌کند، دشمنی‌ها علیه این ملت و نظام اسلامی ادامه دارد و این تقابل میان حق و باطل از ابتدا بوده و ‌ادامه خواهد یافت و مقاومت پایان‌پذیر نخواهد بود و ‌تا آخر ایستاده‌ایم.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع با اشاره به شکست اردوگاه استکبار در کشور تاکید کرد: با برچیده شدن نظام سلطه در کشور پس از پیروزی انقلاب، دشمنی و توطئه‌ها علیه این کشور و نظام اسلامی آغاز شد و دشمنان سناریوهای مختلفی برای مقابله با انقلاب مردم ایران طراحی کردند که این توطئه‌ها با گذشت زمان پیچیده‌تر هم شد. 

مسئولیت‌پذیر باشیم

وی با بیان اینکه ‌به لطف الهی با وجود همه ‌مشکلات، ملت ایران برای دستیابی به اهداف مقدس و مشخصش ثابت‌قدم و مصمم بوده و هرگز از حرکت باز نایستاده است، ابراز داشت: مشکلات و فشارهای متعدد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی از گذشته پیش‌روی مردم ایران بوده و در آینده هم خواهد بود؛ اما مهم احساس مسئولیت آحاد جامعه در قبال انقلاب اسلامی است.

تمیزی با اشاره به وظایف فرد فرد مردم در قبال حرکت نظام اسلامی برای دستیابی به اهداف مقدسش‌ بیان کرد: هر شخصی در هر شغل و جایگاهی باید وظیفه‌اش را به نحو احسن انجام داده و مسئولیت‌پذیر باشد و در قبال جامعه پاسخ‌گو باشد.

ایران از آرامش و امنیت مثال‌زدنی برخوردار است

وی مهم‌ترین شاخص در این مسیر حرکت را داشتن منش و روحیه بسیجی دانست و گفت: اگر مسئولان می‌خواهند به نحو مطلوب و شایسته به اهداف و آرمان‌های انقلاب دست یابند و در مسیر آن گام بردارند نخستین شرطش داشتن روحیه بسیجی ‌است و با این روحیه خواهند توانست خدمت و کار بیشتری را برای مردم به ارمغان بیاورند.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ‌نا آرامی‌های چند سال اخیر در منطقه خاورمیانه اظهار کرد: بحمدالله جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از آرامش و امنیت مثال‌زدنی برخوردار است و تاکنون نیروهای مسلح مقتدر کشورمان در مقابل همه توطئه‌ها و دشمنی‌ها ایستادگی کرده‌اند. 

دشمن هرگز آرام ننشسته است

تمیزی‌ تصریح کرد: با نگاهی گذرا به وضعیت منطقه خواهیم دید دشمن هرگز آرام ننشسته و در سوریه، لبنان، عراق و یمن ‌هجمه گسترده استکبار و ایادی آن به ارزش‌های اسلامی را شاهد هستیم. 

وی با بیان اینکه رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای (مدظله العالی) ‌موجب محور قرار گرفتن ایران اسلامی در عراق شده است، تاکید کرد: ‌در حال حاضر اکثر مسئولان و مردم عراق با جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با متجاوزان هم‌دل و هم‌زبان شده‌اند و آمریکایی‌ها می‌دانند که دیگر عراق را از دست داده‌اند و برای مقابله با همین اتحاد در عراق جنگ به راه انداخته‌ و گروه‌های تروریستی را تجهیز و فعال کرده‌اند. 

نیروهای مردمی به همراه ارتش عراق در حال پیشروی در موصل هستند 

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع همچنین با بیان اینکه با وجود همه این توطئه‌ها نیروهای متجاوز تکفیری داعش شکست‌های سنگینی را در عراق متحمل شده‌اند، گفت: نیروهای مردمی و بسیجی عراق به همراه ارتش عراق در حال پیشروی در مناطق تحت تصرف داعش مثل موصل هستند.

تمیزی با اشاره به اوضاع کنونی ‌سوریه افزود: به لطف خدا ارتش و نیروهای مردمی در سوریه نیز پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و نسبت به قبل این کشور ثبات بهتری دارد. 

غلبه سوری‌ها بر داعشی‌ها در شهر حلب میسر و ممکن است

وی با تاکید بر اینکه غلبه سوری‌ها بر داعشی‌ها به در شهر حلب میسر و ممکن است، گفت: ‌در سوریه نیز نقش بسیج مردمی بسیار حائز اهمیت است و ارتش سوریه را در تمامی جبهه‌ها کمک می‌کند و با وجود خواست غربی‌ها ‌برای سرنگونی دولت بشار اسد، این دولت ‌از وضعیت خوبی برخوردار است.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع با اشاره به فرمایش فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر اینکه "در حال حاضر در پیچ تاریخی قرار داریم"، تصریح کرد: در این راستان باید مراقب بود و برنامه‌های وحدت‌آفرین و ارزشی را با قوت ادامه داد تا ان‌شاء‌الله خط مقاومت با قدرت بتواند به اهداف خود نائل شود.

تمیزی در پایان با بیان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح متولی صنعت دفاعی در کشور است، خاطرنشان کرد: باید با اقدامی بسیجی‌وار، در برگزاری هرچه باشکوه‌تر هفته بسیج، حتماً اصول چهارده‌گانه‌ مدنظر مجریان قرار گیرد و ان‌شا الله تجمع پنج هزار نفری کارکنان بسیجی وزارت با عظمت و شکوه خاصی برگزار شود.

سردار علیرضا تمیزی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر