کد خبر: 429885 A

ایلنا: سرکنسول ایران در دبی در جلسه شورای فرهنگی نهادهای ایرانی مقیم امارات، از «حنانه خلفی» که به‌عنوان نماینده ایران در مسابقات حفظ قرآن کریم در امارات شرکت کرده، قدردانی و برای وی آرزوی توفیقات بیشتر کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا بهرامی موفقیت‌های این بانوی نوجوان را ثمره تلاش‌های والدین و اهتمام آنها به تربیت صحیح فرزند برشمرد و بر ضرورت ترویج و نشر فرهنگ قرآنی توسط چنین افرادی تاکید کرد.

در این جلسه، قاری نوجوان کشورمان که برخی مطبوعات امارات لقب کامپیوتر ایرانی به وی داده‌اند، نحوه حفظ قرآن خود را شرح و خاطراتی را از قرائت در محضر رهبر معظم انقلاب بیان کرد و در پایان نیز میزان آمادگی، حضور ذهن و سرعت انتقال وی در پاسخ به سوالات مطرح شده، مورد سنجش و توجه و حیرت حاضران قرار گرفت.

همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی و امارت‌های شمالی، این قاری ممتاز ایرانی برنامه‌هایی را اجرا کرد. این برنامه‌ها در قالب جلسات انس با قرآن در مسجد امام حسین (ع) دبی با حضور خیل عظیم نمازگزاران جمعه و نیز برای دانش‌آموزان ایرانی در مدارس توحید و حضرت خدیجه برگزار شد و جوانان و نوجوانان به فراگیری قرآن تشویق و ترغیب شدند.

حنانه، کوچکترین شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات قرآن امارات محسوب می‌شود و در طول اقامت در دبی مورد توجه شبکه‌های مختلف تلویزیونی از کشورهای مختلف قرار گرفته و مصاحبه‌های متعددی با وی انجام و پخش شده است.

ایران دبی قرآن قرآن کریم مصاحبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر