کد خبر: 429914 A

آل‌هاشم در همایش سوسنگرد:

ایلنا: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان این که ولایتمداری از جمله نکات برجسته در جریان عملیات آزادسازی سوسنگرد است، تأکید کرد: ولایتمداری تنها راه تضمین‌کننده پیروزی ملت ایران در برابر دشمن است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم دیروز در همایش گرامیداشت عملیات آزادسازی سوسنگرد که در سالن همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزارشد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین سرور سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان صیاد شیرازی، چمران و مرحوم قاسمی فرمانده اسبق لشکر 92 زرهی و مرحوم سرلشکر سلیمی به تشریح رهنمودها و انتظارات فرماندهی معظم کل قوا در ارتباط با موضوع دفاع مقدس اشاره و عدم فراموشی دفاع مقدس، رساندن پیام و فرهنگ آن دوران به نسل‌های آینده، الگو قراردادن و سرمشق گرفتن از جنگ تحمیلی و گنجینه دانستن آن دوران ارزشمند را از جمله انتظارات معظم له دانسته و تصریح کرد: نباید دفاع مقدس را تمام شده تلقی کرد بلکه باید با تجلیل از پیشکسوتان و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌های آن دوران ارزشمند از تحریف وقایع آن نیز جلوگیری کرد.

نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به دستاوردهای دفاع مقدس اشاره و در این خصوص یادآورشد، تقویت اعتماد به نفس و روحیه خودباوری، رشد باورهای دینی، مدیریت دفاع مقدس با تکیه بر باورهای دینی و تقویت ارزش های اخلاقی و اسلامی، بالا بردن وجهه انقلاب اسلامی در سطح جهانی و اثبات اصل نه شرقی و نه غربی در کنار صیانت از تمامیت ارضی کشور از جمله دستاوردهای دفاع مقدس بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه سخنانش با اشاره به عملیات آزاد سازی سوسنگرد و بیان اینکه این عملیات مهم و حساس از چند جهت قابل بررسی است، تصریح کرد: وحدت نیروهای مسلح و مردمی و همچنین ولایتمداری کارکنان غیور نیروهای مسلح از نکات برجسته در این عملیات بود. 

حجت‌الاسلام آل هاشم با تأکید بر این نکته که قاطعیت امام راحل و تدابیر رهبر معظم انقلاب در آزادسازی سوسنگرد نقش اساسی داشت، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین عللی که موجبات آزادسازی سوسنگرد را در سال اول دوران دفاع مقدس فراهم کرد، پیام صریح و قاطع امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «سوسنگرد بایدتا فردا آزاد شود» بوده است زیرا امام خمینی(ره) در دو مرحله به صورت قاطع اعلام کردند که باید حصر شکسته شود که یکی در رابطه با آبادان و دیگری در رابطه با سوسنگرد بود.

به گفته رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، تقویت روحیه ایستادگی و مقاومت، هماهنگی و هم‌افزایی بین نیروهای مسلح و نیروهای مردمی از جمله برکات عملیات آزاد سازی سوسنگرد بوده است.

آل‌هاشم سپس به تشریح نقش راهبردی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در طول دفاع مقدس پرداخت و در این خصوص، حضور معظم له در روزهای حساس جنگ تحمیلی، ساماندهی اولیه هسته‌های نیروهای مردمی و ستاد جنگ‌های نامنظم، تقویت معنویت و نقش آفرینی ایشان در عملیات های بزرگ را مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه باید با برگزاری این همایش‌ها همواره یاد شهدا، جانبازان و حماسه بزرگ دفاع مقدس را زنده نگاه داریم، یادآور شد: مرور سال‌های دفاع مقدس می‌تواند کشور را در بزنگاه‌های حساس از خطر دور نگاه دارد چراکه از جمله درس‌های دوران دفاع مقدس و عملیات‌هایی همچون آزادسازی سوسنگرد درس و لایتمداری، مقاومت و ایستادگی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، در پایان با بیان اینکه ولایتمداری از جمله نکات برجسته و درس‌های دفاع مقدس است، تأکید کرد: ولایتمداری تنها راه تضمین‌کننده پیروزی ملت ایران در برابر دشمن است.

حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر