کد خبر: 430008 A

وزیر دادگستری:

ایلنا: وزیر دادگستری گفت: باید در صادر کردن رأی و مطالعه و بررسی پرونده‌های قضایی نهایت دقت و عدالت را لحاظ کنیم تا کوچکترین حقی از فرد یا افرادی ضایع نشود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر پنجشنبه در نشست شورای قضایی استان یزد افزود: رسالت اصلی قاضیان، وزارت دادگستری و دستگاه‌ قضایی اجرای عدالت در جامعه و افزایش سلامت اجتماعی است.

وی افزود: کار قضایی و قضاوت بسیار سخت و حساس است و باید در صادر کردن رأی و مطالعه و بررسی پرونده‌های قضایی نهایت دقت و عدالت را لحاظ کنیم تا کوچک‌ترین حقی از فرد یا افرادی ضایع نشود.

 پورمحمدی متذکر شد: با اجرای عدالت در جامعه جرم و فساد در اجتماع کاهش و شاخص‌های سلامت اجتماعی افزایش می‌یابد.

وزیر دادگستری گفت: باید به سمت کاهش جمعیت کیفری در استان‌ها گام برداریم و این مهم با کوشش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال برآورده می‌شود.

همچنین استاندار یزد در این نشست ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: دستگاه قضا و دادگستری در استان یزد به دلیل وجود نیروهای متخصص، متعهد و معتقد هماهنگی و همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرائی استان برقرار کرده است و برای رضایتمندی مردم گام برمی‌دارد.

سید محمد میرمحمدی ادامه داد: در استان یزد در بحث مبارزه با فساد، پیشگیری از جرم و مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات خوبی انجام شده است و حمایت دستگاه‌ قضائی استان را از سیاست‌های کلان کشور و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شاهد هستیم.

نشست شورای قضایی و قاضیان استان با حضور وزیر دادگستری، استاندار یزد، دادستان عمومی و انقلاب یزد و اعضای شورای قضائی استان در دادگستری یزد برگزار شد.

مصطفی پورمحمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر