کد خبر: 431863 A

معاون وزیر خارجه مالزی اعلام کرد؛

ایلنا: بر اساس گزارش‌های داده شده دو کوهنورد مالزیایی که برای فتح دماوند به ایران سفر کرده بودند، از روز دوشنبه گم شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از «نیو استریت تایمز» مالزی، دو کوهنورد مالزیایی در جریان حرکت به سمت قله دماوند گم شده‌اند. راهنمای سفر این کوهنوردان گفته گروه، متشکل از هشت کوهنورد بوده که کوهنوردی‌شان را از صبح دوشنبه در هوای خوب آغاز کردند اما در نهایت تنها دو تن از این‌ها موفق شدند به قله برسند.

او گفته در اواسط روز به ۶ کوهنورد باقی مانده گفته شد که از ارتفاع ۵ هزار و دویست متری پایین بیایند. اما دو کوهنوردی که به سمت قله رفته بودند، یعنی سید ردزوان سید سلیمی شتری ۵۰ ساله و رملی عبد مجید ۴۴ ساله به کوهنوردان ترکیه‌ای که به سمت قله می‌رفتند، پیوستند. این درحالی بود که زمان برای فتح قله مناسب نبوده است.

بر اساس گزارش‌ها ساعت ۶ بعد از ظهر ۶ کوهنورد اولیه گروه به کمپ برگشتنند و گفتند که این دو نفر علیرغم توصیه‌های انجام شده برای برگشتن راهشان را به سمت قله ادامه داده‌اند.

این پایگاه خبری نوشت: صبح امروز بقیه گروه کوهنوردان مالزیایی به کشورشان بازگشت‌اند.

معاون وزیر خارجه مالزی در این رابطه گفته از زمانی که مقامات ایرانی چهار تیم نجات را به دماوند اعزام کرده‌اند، وضعیت و روند جست‌وجو و نجات تشدید شده است. وزارت خارجه امیدوار است دو کوهنورد صحیح و سالم پیدا شوند.

وزارت خارجه مالزی کوهنوردهای مالزیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر