کد خبر: 431995 A

در پیامی؛

ایلنا: انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با انتشار پیامی درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در متن این پیام تسلیت آمده:

مرجع روشن‌ضمیر حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی که از دوران رژیم ستم‌شاهی ملجأ روحی و فکری نسل تحصیل‌کرده و دانشجویان و دانشگاهیان دردمند و مبارز بود، در جوار رحمت حضرت حق آرام گرفت. این عالم وارسته که تلاش‌های بی وقفه او نقشی مؤثر در پیشبرد آرمان‌های امام خمینی و پیروزی انقلاب اسلامی داشت و در سخت‌ترین سال‌های پس از انقلاب در سنگر عالی‌ترین مقام قوه قضاییه، دادگستری را وجهه همت خود قرار داد، این توفیق عظیم و کم‌نظیر را یافت که تداوم خط خدمت و فقاهت را با ترک داوطلبانه علقه و علاقه به پست و مناصب حکومتی پی گیرد.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها که افتخار آن را داشت مراسم افتتاحیه اولین مجمع عمومی و درحقیقت آغاز حرکت سیاسی سازمان یافته‌ی خود در دفاع از آرمان‌های امام، انقلاب و مردم را با سخنرانی ایشان به‌عنوان رابط و نماینده‌ی امام با انجمن در سال ۱۳۶۴ برگزار نماید، طی این سه دهه گذشته شاهد تلاش‌های فکری سیاسی مستمر این نماد فقاهت روشن‌بین در دفاع از حق و مروت و مقابله با ستم و حق‌کشی بود. اندیشه روشن و هدایت‌گر، گوش شنوا و ضمیر پاک و پذیرای نقد و نظر این فقیه وارسته که همواره پناه و ملجأ دانشگاهیان متدین بود او را به یکی از بهترین اسوه‌های آرمان وحدت حوزه و دانشگاه تبدیل کرده بود.

انجمن ضایعه ارتحال این عالم ربانی را به همه ملت ایران به‌ویژه جامعه علمی و دانشگاهی و روحانیان معظم تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای اعضای خانواده گرامی ایشان صبوری و سلامتی طلب می‌کند. امیدواریم رحمت خاصه حق تعالی پاسداشت یک عمرمجاهدت بی‌وقفه این مجاهد عظیم‌الشأن باشد.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر