کد خبر: 433797 A

موحدی کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه:

ایلنا: خطیب موقت نماز جمعه تهران ضمن تسلیت به خانواده‌های درگذشتگان حادثه تصادم دو قطار مسافربری، استعفای مدیرعامل راه‌آهن را نادرست دانست و گفت: درصورتی که مقصر هستید باید بمانید و پاسخگو باشید و در غیر این‌‌صورت، باید از خود دفاع کنید و نیازی به استعفا نبود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران با اشاره برگزاری راهپیمایی اربعین اعلام کرد: عظمت راهپیمایی اربعین فراموش‌شدنی نیست و بنده به مقام معظم رهبری اعلام می‌کنم که خداوند برای شما بس است و این ملت عزیز بهترین یاوران شما هستند.

او با اشاره به حمله تروریستی در حله، به خانواده‌های شهدای این حادثه تروریستی اعلام کرد: نباید جنایتی که آل‌سعود در منا انجام داد را فراموش کنیم. باید در همه خطبه‌‌های نماز جمعه این جنایت مورد تاکید قرار گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به ضعف مدیریتی در جریان حادثه تصادم دو قطار مسافربری، خاطرنشان کرد: مردم ساعت‌ها در سرمای استخوان‌سوز بیابان می‌لرزیدند و عده‌ای نیز در آتش می‌سوختند و هیچ خبری از کمک‌ها نبودند.

او استعفای مدیرعامل راه‌آهن را نادرست دانست و گفت: درصورتی که مقصر هستید باید بمانید و پاسخگو باشید و در غیر این‌‌صورت، باید از خود دفاع کنید و نیازی به استعفا نبود. چرا تا حادثه‌ای روی می‌دهد، مسئولان استعفا می‌کنند. از مسئولان و دست‌اندرکاران در هر دو بخش داخلی و خارجی می‌خواهم از این حوادث دردناک به آسانی عبور نکنند.

موحدی کرمانی با اشاره به اظهارنظر آیت‌الله سبحانی درباره این حادثه، یادآور شد: باید با مسببان این حادثه برخورد شود و نمی‌توان به این راحتی از کنار این مسئله عبور کرد.

او گفت: بعضی از آن‌چه می‌شنویم، جای تاسف است. شنیده‌ام جهت پذیرایی از مسافران مبلغ ۱۲ میلیون یورو با یک شرکت هلندی قرارداد همکاری بسته‌شده است. آیا نباید به شرکت‌های داخلی توجه بیشتری شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به موضوع حقوق‌های نامتعارف گفت: قرار بود این مسئله پیگیری شود. اما این پیگیری‌ها کجاست؟ گویا باید رهبری مسائلی را بگویند و مسئولان مدعی پیروی از رهبری توجه نکنند.

او گفت: نتیجه رسیدگی به حقوق‌های نامتعارف برای مردم روشن نشد و سوال‌هایی در ذهن مردم باقی مانده است. سخنگوی قوه قضاییه می‌گوید تاکنون درخصوص حقوق‌های نامتعارف، موردی از سوی دولت یا دیوان محاسبات گزارش نشده است.

موحدی کرمانی یادآور شد: متاسفانه هنگامی که بحث حقوق‌های نامتعارف مطرح می‌شود، برخی می‌گویند این‌ها قانونی پول گرفته‌اند؛ آقایان حرمت قانون را حفظ کنید. کشور ایران جمهوری اسلامی است. کجای این حکومت‌های نجومی با عدل می‌سازد. مسامحه با این اتفاق را به حساب دین و اسلام نگذارید. اگر این مبالغ قانونی دریافت شده، چرا عذرخواهی می‌کنید. عجیب است برای قطع یارانه ۴۰ هزار تومانی ده‌ها جلسه برگزار می‌کنید اما به حقوق‌های نجومی که می‌رسد، سکوت می‌کنید. لابد می‌گویید ماهی ۴۰ هزار تومان زیاد است. اما ماهی ۵۰ میلیون تومان کم است.

او همچنین با اشاره به تصویب تحریم‌های جدید در سنای ایالات متحده گفت: از آمریکا انتظاری جز دشمنی نمی‌رفت. قرآن می‌فرماید اگر کسی به شما تجاوز کرد، شما هم متناسب با آن تجاوز به او تجاوز کنید. ما به آمریکا می‌گوییم که اگر شما به سمت پاره‌کردن برجام می‌روید ما طبق بیان رهبری آن‌را می‌سوزانیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: مقام معظم رهبری در مورد این تحریم ۱۰ ساله فرمودند اگر این تحریم تمدید شود، قطعاً نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی قطعاً در مقابل آن واکنش جدی نشان خواهد داد.

موحدی کرمانی همچنین تصریح کرد: با کسی مذاکره کنید که قابل اعتماد باشد و به تعهدش عمل کند. می‌گویند این‌ها تحریم جدید نیست؛ بلکه تمدید است و ما می‌گوییم هرچه باشد سقوط از مسئله انسانیت و شرف است. مردم ما که بحمدالله بیدارند، ان‌شاءالله مسئولان نیز بیدار شده و دل به آمریکا نبندند.

او با اشاره به سپری کردن هفته بسیج گفت: حقیقتاً این بسیج سرمایه بزرگی برای انقلاب است و مقام معظم رهبری در تقدیر از بسیج فرمودند بسیج از سرمایه‌های شگفت‌آور انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی و حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: درگذشت فیدل کاسترو آن مرد شجاع و دلاور را تسلیت می‌گویم. کاسترو می‌گوید در دیدار با مقام معظم رهبری، وقتی که دستش را برای دست دادن به سمت رهبری دراز می‌کند، آقا دست چپ خود را جلو می‌آورد، کاسترو تعجب می‌کند و آقا دست راست خود را بالا می‌آورد و می‌گوید این از ضایعات انقلاب است و کاسترو با افتخار دست چپ رهبری را می‌فشارد.

به گزارش ایلنا، پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز نیروی دریایی سخنرانی کرد.

خطبه‌های نماز جمعه تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر